Neměl by někdo těm hochům, kteří se nedávno nezapomenutelně zviditelnili u Michaely Jílkové v jejím pořadu Máte slovo, totiž moderátoru Cibulkovi a herci Jagelkovi, respektive obecně homosexuálním párům domáhajícím se uznání jejich partnerství za manželství, vysvětlit, že análním či orálním pohlavním stykem ještě nikdy nikde žádné dítě počato nebylo? A ani nebude.
Ve Spojených státech amerických už zase impíčují prezidenta. Ponechme pro tuto chvíli stranou, že je to dost na palici odvolávat z prezidentské funkce člověka, který už prezidentem není, a podívejme se na ten tyátr z trochu jiného úhlu. Jedna fotografie nám toho totiž někdy napoví víc než tlupa právníků a politiků, desítky svědků a hodiny mlácení prázdné slámy před soudem, ve který se přeměnil americký senát.
Jak se nový koronavirus vlastně šíří? Jak je možné, že nakažlivý je pouze někdo a někde? Jak je možné, že katastrofické rozměry má nákaza v nejbohatších vyspělých zemích, zatímco chudé země se slabým zdravotnictvím postihuje daleko méně? Věk nad 65 let a doprovodné závažné choroby nejsou dnes charakteristiky pouze bohatého Západu. Věk se prodloužil a civilizační nemoci se rozšířily všude na světě. Přesto nejsme konfrontování se zjevným výrazným zvýšením mortality v rozvojových zemích, kde dodržování hygienických standardů a epidemiologických a karanténních opatření je pouhou iluzí. Jak je to možné?
Ta samá dáma, která označila prezidenta Trumpa za nepříčetného a nebezpečného, hovořila počátkem ledna 2021 s nejvýše postaveným americkým generálem Markem Milleyem o tom, jak odcházejícímu prezidentu Trumpovi v posledních dnech jeho mandátu zabránit v tom, aby nařídil vojenské kroky či jaderný útok. Zdá se ale, že nenávist k tehdejšímu prezidentovi naopak přivedla až na pokraj nepříčetnosti právě ji samotnou.
Čím více jsem se ponořil do anglicky psaných materiálů, tím více se mi prezident Wilson jevil jako autoritářská povaha nemající problém s tím, šlapat po svých nepřátelích, a navíc přikrývající tvrdost svých činů pláštěm těžko snesitelného moralizujícího žvanění. Možná jsem k němu nespravedlivý, ale se svobodou projevu v USA “zacvičila” Wilsonova administrativa v míře dříve (i později) neslýchané. Naštěstí nikoliv natrvalo, i když náprava vzniklých škod se táhla celá léta.
Joe Biden může být mediálním establishmentem doporučován jako „garant návratu k normálnosti“ jen za předpokladu, že je za normálnost považována extrémní levicová pozice a brutální kulturní revoluce, která probíhá v dnešní Americe. Volba Bidena evidentně oslabila (autor v červenci samozřejmě mluví v kondicionálu, „by oslabila“) všechny síly americké společnosti, kterým jde o svobodu, národní suverenitu a právní stát. Bohužel nejen společnosti americké, ale i společnosti celého Západu.
Podle teorie, na jejímž základě eurozóna vznikala, by měly být všechny dluhy všech členských zemí úročeny téměř stejně. Jenže tomu tak není – například rozdíl mezi dluhem německým a řeckým v létě 2019 činil 2,6 procentního bodu! To je moc. Jen to ukazuje, že trh vidí mezi dluhy jednotlivých států dramatické rozdíly. Což zase dokazuje, že dluhová krize není ani omylem vyřešena.
Systematickým lobbováním se mu podařilo protlačit zákon zvaný dodnes Comstock Act (1873), podle kterého jste se provinil federálním zločinem, pokud jste využil služeb americké pošty k zasílání jakýchkoliv nemravných materiálů. Definice byla nesmírně široká, spadaly do ní i lékařské informace o antikoncepci, erotické hračky nebo písemně vyjádřené chtíče. Dokonce i učebnice anatomie nebo porodnictví byly na hraně a několik států raději přijalo místní normy, které explicitně stanovovaly, že zasílání učebnic trestným činem není.
Například ve Švýcarsku měli v roce 2007 ukazatel na 26,3 % a v roce 2018 ho mají jen na 28,1 % – a Švýcarsko je jistě bohatou a rozvinutou ekonomikou, kterou i Němci chtějí dohnat. Spíše je to tedy obráceně: vysoké daně každou ekonomiku dusí.
Co myslíte, jsou zdejší svolavatelé mimořádné schůze sněmovny právě s takovým programem, konkrétně koalice ODS, TOP 09 a KDU-ČSL, magoři, gauneři, zločinci anebo všechno tak nějak dohromady?
Není důležité jak lidé hlasují. Rozhodující je, kdo sčítá hlasy
10617 článků (1062 stránek)