Ne, urážet mladého Klause vážně není cool. A když se podíváte na tento graf, pochopíte o současné ODS úplně všechno
Autor: Josef Provazník | Publikováno: 30.01.2018 | Rubrika: Ostatní
Ilustrace
Někteří z nás si připadají obzvlášť ctnostně a statečně, když svého názorového oponenta označí nějakým vulgárním či pejorativním přízviskem. A pokud jde, na rozdíl od nich, o veřejně známou osobu, cítí se o to více důležitější. A to je i případ jistého člena jisté strany s iniciály DM. Nebudu tomuto pánovi dělat reklamu, takže zůstanu u inicíálu. 

Někteří z nás si připadají obzvlášť ctnostně a statečně, když svého názorového oponenta označí nějakým vulgárním či pejorativním přízviskem. A pokud jde, na rozdíl od nich, o veřejně známou osobu, cítí se o to více důležitější. A to je i případ jistého člena, jisté strany, s iniciály DM. Nebudu tomuto pánovi dělat reklamu, takže zůstanu jen u těch inicíálu. 

Každopádně bych mu touto cestou rád vzkázal, že nazývat Václava Klause ml. "volem" či "profesionálním synkem", není nic tak zázračného, abych tomu na serveru ePortál.cz věnoval pozornost. Natož, abych kolem takového výkřiku sepisoval celý článek. Ten, kdo má plná ústa demokracie, ale nedokáže přijmout odlišný názor dokonce i svého stranického kolegy, měl by se radši na politiku vykašlat. 

Vůbec značná část "TOPkařské" ODS nemůže pochopit, proč by někdo měl volit Zemana. Navíc někdo, kdo je členem či voličem jejich strany. Ale tito lidé to nechápou právě proto, že fakticky patří spíš do TOPky, STANu či k Pirátům. Nerozumí tomu, že svět některých jejich spolubčanům se nesmrskl na jediný cíl, kterým je dostat Zemana z Hradu. (Více o mém rozhodnutí volit Miloše Zemana najdete  v tomto článku). 

O soumraku nové ODS svědčí i to, že v prvním kole hlasovalo z jejich 572 000 voličů v parlamentních volbách plných 240 000 pro Drahoše. Zatímco pro bývalého předsedu Mirka Topolánka pouhých 70 000. To v prvé řadě znamená, že ODS nemá žádné voličské jádro. Kdyby měla. nikdy by nemohl bývalý vysoký představitel strany skončit tak mizerně a těžkopádný, prounijní a pravicovou politikou nedotčený kandidát naopak tak vysoko. 

zdroj: KohoVolit.eu

 

Já osobně jsem Topolánkovu kampaň kritizoval, protože v ní vystupoval jako veleknězpravdolásky, ale pochybují, že zrovna tohle vadilo také současným voličům a členům ODS. A  jak je vidět z výše přiloženého grafu, drtivá většina voličů ODS volila i další kandidáty STANU, TOPky a ostatních pravdoláskařských stran. Jediný pravicový kandidát, Jiří Hynek, se do grafu vůbec nevešel. 

Podpora Drahošovi, obviňování Zemana z toho že nás "táhne na východ", prázdné řeči o reformě EU a mj. i tento graf...to všechno jsou přesvědčivé důkazy o tom, že ODS už dávno není pravicová či snad dokonce konzervativní stranou. O tom její kritici samozřejmě hovoří snad deset let, ale nikdy za tu dobu asi nebylo hůř, než je tomu právě dnes. 

Potom se není co divit, že v takové straně může "lecjaký pacholek od pípy" urážet jedno z mála (viditelných) tuzemských konzervativních politiků, jakým bezpochyby je Václav Klaus ml.  Ale rozumím tomu, osobní invektivy nic nestojí, argumentovat v diskuzi je mnohem obtížnější a ne každý je toho schopen.