Tak to je hodně drsná karikatura Halíka a Havla. Až jsme chvíli váhali, jestli ji z neskonalé úcty k oběma velikánům vůbec zveřejnit
Autor: Tomáš Škvrna | Publikováno: 08.11.2017 | Rubrika: Citáty
Ilustrace
Už delší dobu si brousím zuby a tužky (resp. grafitové pastely) na kněze a teologa Tomáše Halíka, samozvanou to "morální autoritu" pro duševně oslabené havloidy a vůbec (pseudo)intelektuály.

Už delší dobu si brousím zuby a tužky (resp. grafitové pastely) na kněze a teologa Tomáše Halíka, samozvanou to "morální autoritu" pro duševně oslabené havloidy a vůbec (pseudo)intelektuály.

K vytvoření této karikatury mě inspiroval necenzurovaný životopis Tomáše Halíka, který akorát potvrdil mé tušení, že Halík je ve skutečnosti "shnilý ako sviňa" (úsloví použito ze Švandrlíkových Černých baronů) a svým nabubřelým moralizováním, které šíří skrze ekvivalenty Rudého práva (Český rozhlas, Lidovky apod.) se snaží svou shnilost jen marně zakrýt.

Karikatura znázorňuje velmi pravděpodobný scénář, jak Halík dopadne, až natáhne bačkory a přijde před nebeský soud... (stejně tak i jeho fanatičtí stoupenci, kteří se nechali jeho nadutostí nakazit).