„Ne bolševizaci ČR“ aneb Komunismus nepatří do 21. století
Autor: Redakce | Publikováno: 23.02.2007 | Rubrika: Ostatní
Ilustrace
Výzva k obraně proti totalitním ideologickým tendencím se uskuteční tuto neděli 25. února v 11 hodin se na Staroměstském náměstí v Praze. Jedná se o shromáždění varující před možnými návraty komunismu a jeho praktik. Srdečně vás na ně zvou Asociace rodičů a přátel rodiny, Mladí křesťanští demokraté, Mladí konzervativci a Konfederace politických vězňů.

Nejprve dojde k symbolické duchovní očistě místa od zla a násilí (zakončení festivalu Mene Tekel). Z balkonu paláce Kinských ji provede biskup Václav Malý, spolu s ním vystoupí předsedkyně Konfederace politických vězňů Naděžda Kavalírová a pražský primátor Pavel Bém. Poté, v 11.30, připomenou zástupci občanských organizací, politických stran a veřejnosti realitu působení komunismu, vysloví varování před bagatelizací totalitních idelogických tendencí, a s Výzvou „Ne bolševizaci ČR“ se obrátí na veřejnost.

Zdůrazní že komunistické myšlení zabírá neúměrně velké místo ve veřejném životě v ČR, po nedávných volbách málem opět spolurozhodovalo o dalším vývoji země, a tomu je třeba v 21. století už zamezit. Srdečně zveme  všechny, kterým není lhostejný budoucí osud jak jednotlivců, našich rodin, tak i všech, celé naší země. Vyznění akce nikoli bezmocný apel, ale bojovné, motivující shromáždění.

www.fragmenty.cz