Topolánek: Evropané vidí v židovském státě málem větší riziko než v teroristech
Autor: Redakce | Publikováno: 30.01.2007 | Rubrika: Citáty
Ilustrace
Evropané vidí v židovském státě málem větší riziko pro mezinárodní mír, než představují teroristé.Je hanbou starého kontinentu, že takto uvažuje spousta jeho obyvatel 60 let poté, co jejich předci dopustili holocaust. Řekl bych, že toto je snad největší selhání takzvaného multikulturalismu.

Antisemitismus je stále živý. Evropané vidí v židovském státě málem větší riziko pro mezinárodní mír, než představují teroristé. Je hanbou starého kontinentu, že takto uvažuje spousta jeho obyvatel šedesát let poté, co jejich předci dopustili holocaust.

Řekl bych, že toto je snad největší selhání takzvaného multikulturalismu. Snažíme se prokazovat úctu cizím kulturám, které se k nám často chovají nepřátelsky, navzdory pomoci, již jim poskytujeme. A nemáme v našich srdcích dost místa pro bratry, jimž jsme dovolili tak strašně ublížit.

První a nejdůležitější hodnotou naší civilizace je svoboda. Jakmile opět dopustíme, aby individuální svobodu vytlačil duch kolektivismu – a je úplně jedno, zda půjde o kolektivismus fašistický, komunistický, islamistický, maoistický, kimirsenovský, či nějaký jiný – vydáme se cestou, která může vést k novému holocaustu.

Mirek Topolánek, předseda vlády České republiky a Občanské demokratické strany 26. 1. 2006, v projevu v Senátu ke Dni památky obětí holocaustu