Toto video nemá ani pět minut. Bude se vám z něj však chtít zvracet jako nikdy
Autor: Odjinud | Publikováno: 05.04.2016 | Rubrika: Videoklipy
Ilustrace
Veřejnoprávní německá televize ZDF odvysílala čtyřapůlminutové propagandistické video, jehož cílem je ostrakizovat odpůrce masové migrace a zcela je vyloučit z veřejné diskuse.

Veřejnoprávní německá televize ZDF odvysílala čtyřapůlminutové propagandistické video, jehož cílem je ostrakizovat odpůrce masové migrace a zcela je vyloučit z veřejné diskuse.

Video bylo natočeno jako hudební klip ve stylu celosvětově úspěšné německé kapely Rammstein, jehož frontmana Tilla Lindemanna co do vzhledu i způsobu hudební prezentace paroduje německý bavič Jan Böhmermann. Odpůrci přistěhovalecké politiky otevřených dveří Angely Merkelové jsou v klipu vyobrazeni jako dav primitivních agresorů. V rukách mají obrázky Donalda Trumpa či transparenty s nápisem „My jsme národ“ a „Uprchlíci nejsou vítáni“. Jiní zuřivě buší na skla autobusu, který právě přiváží uprchlíky.

 

 

Skuteční Němci prý uprchlíky vítají

Proti tomuto „zdivočelému davu plnému xenofobů“ stojí na druhé straně skupina uvědomělých moderních Němců. Jsou mezi nimi homosexuálové, muslimka se závojem přes obličej, transsexuálové, postižení a také kněz s podvazky ukrytými pod hábitem. Němci odmítající uprchlíky jsou v klipu nazýváni „lidmi minulosti“ a Jan Böhmermann alias Till Lindemann jim vzkazuje, aby „radši rychle utíkali“, protože si pro ně jdou skuteční Němci. Tedy ti, kteří podporují přistěhovaleckou politiku kancléřky i multikulturalismus a v klipu mávají vlajkami Evropské unie.

Jak Böhmermann v klipu zpívá, správní Němci jsou přátelští, liberální (záběr na dva vášnivě se líbající muže), empatičtí (záběr na odhodlaně hledící dav správných Němců), mírumilovní (dav správných Němců se v tuto chvíli paradoxně rozebíhá dopředu, patrně proti svým „xenofobním“ spoluobčanům). Vedle toho se v záběrech stále dokola objevují odpůrci uprchlíků a fotografie Frauke Petry, která stojí v čele protiimigrační politické strany Alternative für Deutschland. Dále se nad jejich hlavami objevují obrázky Viktora Orbána, Geerta Wilderse a dalších evropských vůdců, kteří varují před islamizací kontinentu.

převzato z ParlamentníListy.cz

 

Čtěte také: 

Německá vláda odklepla 200 milionů eur. Hádejte, na co budou použity

Tak tohle sluníčkáři opláčou. Z Německa přišla šokující čísla o kriminalitě uprchlíků

V Německu už to zašlo skutečně příliš daleko. Muslimů se tam nyní zastává i tato skupina obyvatelstva