Citát Ronalda Reagana o manželské věrnosti věnovaný Mirku Topolánkovi
Autor: Redakce | Publikováno: 07.01.2007 | Rubrika: Citáty
Ilustrace
Pokud opravdu nějakou dívku miluješ, neměl by sis nikdy přát, aby se musela cítit zahanbeně v přítomnosti nějaké jiné dívky, kterou pozdravíš. Ať už spolu potkáte Tvou sekretářku, nebo někoho jiného, neměl bys chtít, aby se Tvá žena musela sama sebe ptát, jestli je to právě tato dívka, kdo způsobil Tvůj pozdní návrat domů.

„Někteří muži mají pocit, že své mužství potvrdí tehdy, když ve vlastním životě přehrají všechny příhody, které se kdy odehrály za zamčenými dveřmi dámských komnat. Ve své domýšlivosti si pak namlouvají, že to, co manželka neví, nebolí. Pravda se ale usadí kdesi hluboko uvnitř, a k jejímu poznání není ani potřeba, aby žena na manželově límečku našla otisk rtěnky, anebo ho přistihla, jak se ve tři ráno s nějakou chatrnou výmluvou vrací domů. Žena to ví, a tím, že to ví, ztrácí se část kouzla, které dávalo sílu onomu vztahu… Pokud opravdu nějakou dívku miluješ, neměl by sis nikdy přát, aby se musela cítit zahanbeně v přítomnosti nějaké jiné dívky, kterou pozdravíš. Ať už spolu potkáte Tvou sekretářku, nebo někoho jiného, neměl bys chtít, aby se Tvá žena musela sama sebe ptát, jestli je to právě tato dívka, kdo způsobil Tvůj pozdní návrat domů.

Žádné ženě bys neměl dát příležitost, aby se mohla v duchu smát, až jednou uvidí Tvou manželku, ženu, kterou miluješ, ženu, kterou jsi třebas jen na krátko odvrhl ve prospěch někoho jiného.“Z knihy Dineshe D´Souzy „Ronald Reagan. Jak se obyčejný muž stal neobyčejným vůdcem“ vybral Marek Skřipský ( úryvek z dopisu synu Michaelovi)

Redakce Eportálu věnuje tento citát konzervativci Mirku Topolánkovi.