Šok: Mladí volí komunisty!
Autor: Tereza Mátlová | Publikováno: 06.09.2004 | Rubrika: HotNews
Ilustrace
Celosvětově si pak komunisté získávají popularitu mezi mladými (anarchisty) svým odporem k USA a nadnárodním korporacím, značně jim prospívá i rehabilitace Kuby a Fidela ze strany některých hollywoodských stars či hudebních skupin (režisér Oliver Stone, hudebníci z Manic Street Preachers).

Pryč je doba, kdy převládal názor, že voliči komunistů postupně vymřou. Realita je bohužel jiná. Komunisté mají dnes své přívržence nejen mezi důchodci, ale také mezi „omladinou“.

"Komunistické myšlenky mě přitahují více než programy jiných stran," prohlásila devatenáctiletá studentka psychologie z Brna, jež se účastnila tradiční komunistické pouti na Kunětickou horu. Jméno však neuvedla. Že by nedostatečné přesvědčení o zralosti svých myšlenek? Kéž by.
Mladá nešťastnice však nebyla jedinou zástupkyní „dorostu“ pod Kunětickou horou, na akci pořádané KSČM bylo mladých mnohem více. Dvacetiletý hoch, který dokonce prozradil, že se jmenuje Petr Kříž, inklinuje ke straně, jež je přímou nástupkyní neblaze proslulé KSČ z důvodu lékařské péče „gratis“. „Volím je a sympatizuji s nimi, chtějí zadarmo zdravotnictví," potěšil mladík komunistické pohlaváry.

Mladých lidí mezi přívrženci partaje, která ze sebe nikdy nesmyla vražedné hříchy let padesátých, stále přibývá. Kdo za tento alarmující stav může? V prvé řadě disidentská politická garnitura, která v roce 1990 neměla dost vůle (Proč asi? Že by „sametová“ dohoda?) k zákazu zločinecké organizace, ale také dnešní politici, zejména z řad ČSSD, kteří jen v poslední době kauzami Přibyl či Slezák výrazně přispěli k bagatelizaci zločinců z KSČ(M). Celosvětově si pak komunisté získávají popularitu mezi mladými (anarchisty) svým odporem k USA a nadnárodním korporacím, značně jim prospívá i rehabilitace Kuby a Fidela ze strany některých hollywoodských stars či hudebních skupin (režisér Oliver Stone, hudebníci z Manic Street Preachers).

Komunismus se ve světě stává exotickým a právě proto přitahuje mladé lidi, je to něco, nač si již nepamatují a o čemž se mylně domnívají, že je lékem proti údajné „rostoucí moci kartelů a monopolů“. Ohromující tržby z prodeje triček s levicovým teroristou Che Guevarou jsou toho smutným důkazem. Tato vlna popularity komunismu a levice zasáhla v určitém odlesku také českou dolinu. Nerozvážní mladí, anarchisté a další buřiči si tak u nás podávají ruku s bývalými pohlaváry, estébáky, bachaři a další „smetánku předlistopadové éry“. Postupné vymírání starých „komoušů“ je v míře více než postačující kompenzováno „přítokem“ věčných nespokojenců, lidí otrávených prachbídnou politikou „socanů“, anarchistů a mladých lidí, kteří vidí v komunistech módní hit. Necelých patnáct let po revoluci je to opravdu smutný trend.