Tři čtvrtiny Čechů mají negativní názor na islám
Autor: Redakce | Publikováno: 27.10.2006 | Rubrika: HotNews
Ilustrace
Tři čtvrtiny Čechů mají negativní názor na islám, strach z tohoto náboženství má 60 procent obyvatel země. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM, který zveřejnily Hospodářské noviny.Z výzkumu mimo jiné také vyplývá, že 29 procent občanů České republiky považuje islám za sektu a tři čtvrtiny Čechů by muslimům zakázaly stavět v zemi mešity.

Tři čtvrtiny Čechů mají negativní názor na islám, strach z tohoto náboženství má 60 procent obyvatel země. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM, který zveřejnily Hospodářské noviny. Obavy podle deníku podpořila zřejmě i nedávná informace o tom, že Česku hrozí nebezpečí teroristického útoku. Svou roli může hrát i to, že Češi mají o druhém největším světovém náboženství základní neznalosti. Shodně 11 procent lidí si například myslí, že zakladatelem islámu je Buddha, respektive Abrahám. (Což je sice možné, ale zapnout televizi a podívat se, co muslimové po světě dělají, dokáží jistě i tito méně vzdělaní spoluobčané - Islám Info)

Podle 55 procent lidí hrozí válka civilizací Západu a muslimského světa. Necelá polovina ze zhruba 660 oslovených se obává i bezprostředního teroristického útoku v Česku.

Z výzkumu mimo jiné také vyplývá, že 29 procent občanů České republiky považuje islám za sektu a tři čtvrtiny Čechů by muslimům zakázaly stavět v zemi mešity. Mešity jsou zatím v Česku tři - v Praze, Brně a Teplicích. Například v Teplicích je to ale jen jedno patro v pronajatém domě. V Brně i Teplicích se v minulosti úřady proti stavbě budovy s minaretem ohradily, připomíná list.

Českých vyznavačů islámu je zhruba čtyři sta, i když celkový počet muslimů žijících v Česku se odhaduje na deset až dvacet tisíc. “Počítáme sem i tu část muslimů, kteří sice pocházejí z muslimské země, ale islám moc neznají. Těch, co ho pravidelně praktikují, je tak dva tisíce,” řekl HN ředitel Islámské nadace v Praze Vladimír Sáňka.

http://info.pravdaoislamu.cz/