Paroubek: Jen primitiv nás může obvinit ze spolupráce s komunisty!
Autor: Vladislav Nejedlý | Publikováno: 27.06.2006 | Rubrika: HotNews
Ilustrace
"Po dnešním setkání s takovými západoevropskými špičkami může jen hlupák a primitiv ještě někdy zopakovat antikomunistické útoky na sociální demokracii!"

"Po dnešním setkání s takovými západoevropskými špičkami může jen hlupák a primitiv ještě někdy zopakovat antikomunistické útoky na sociální demokracii."

Jelikož historická paměť našeho národa je opravdu malá, tak si většina z nás možná už ani nepamatuje, že tento výrok před nedávnem nevypustil z úst nikdo jiný, než vůdce socialistů Jiří Paroubek. Stalo se tak 10. března 2006 na setkání špiček evropských socialistů v Praze.

Snad každému člověku, který není slepý a hluchý muselo být již dávno před volbami jasné, že KSČSSD, ačkoli se naoko dělí na dvě různými odstíny rudé odlišené party, ve skutečnosti ve všech klíčových otázkách táhne svorně za jeden provaz. Nicméně za situace, kdy se spolupráce mezi růžovými a rudými komunisty odehrávala pouze v podobě společného hlasování o jednotlivých zákonech, byl zde ještě jistý prostor pro Paroubkovo zatemňování a tvrzení o hledání "shody napříč politickým spektrem". Za této situace mohla citovaná páně Paroubkova věta skutečně vytlačit slzu dojetí na tváři leckterého důvěřivého a spravedlivého socánka.

Ve světle povolebních událostí, kdy již představitelé ČSSD otevřeně mluví o výsledku sto na sto, se však slušnému a realitu vnímajícímu člověku udělá poněkud mdlo. Kdože tedy získal oněch sto mandátů? Snad jen opravdový primitiv by si mohl myslet, že jde o koalici KSČM a ČSSD...

Autor je místopředsedou o.s. Mladá pravice