ODS se uzavřela do věže ze slonoviny. Ani volební neúspěchy nevedou k sebereflexi a změně kurzu
Autor: Martin Kohout | Publikováno: 26.06.2014 | Rubrika: Politika
Ilustrace
Nic takového se nestalo. Na webové stránce ODS si naopak můžete přečíst rozhovor s lídrem Zahradilem v pravdoláskařských Lidovkách, kde volební propadák hodnotí jako „úspěch“ a nehodlá z toho vyvodit žádné osobní důsledky. Hlavní manažer Kočí se také úspěšně drží své funkce. Jak je to možné?

ODS je stranou kde ani katastrofalni volebni porazky nevedou k sebereflexi a změně kurzu. I malé dítě ví, že poslední volby dopadly pro ODSku opět naprosto katastrofálně. Z 31 procent v roce 2009 dokázal volební lídr J. Zahradil a jeho volební štáb vykouzlit letošních 7,7procent. Soudná politická strana by svolala krizové zasedání a minimálně by odsunula do politického důchodu neúspěšného politického lídra Zahradila a zcela určitě vyhodila hlavního manažera Kočího a jeho tým.

Nic takového se nestalo. Na webové stránce ODS si naopak můžete přečíst rozhovor s lídrem Zahradilem v pravdoláskařských Lidovkách, kde volební propadák hodnotí jako „úspěch“ a nehodlá z toho vyvodit žádné osobní důsledky. Hlavní manažer Kočí se také úspěšně drží své funkce. Jak je to možné?

Důvodů je několik. Jednak pevné semknutí současného vedení, nazývaného „bratrstvo pravdoláskařské pracky“, které si navzájem kryje záda. Dále tragická postava velmi slabého předsedy P. Fialy, který se bojí jít do sporu s pravdoláskařskými členy ve vedení ODS, aby ho nepomlouvali v mediálním meanstreamu. Opomenout nelze ani pasivitu členské základny a naopak hyperaktivitu pravdoláskařské naplaveniny.

Vše má za následek, že se ODSka uzavřela do jakési věže ze slonoviny. Ze které jí současné vedení vede do politické historie. Pěkným příkladem je webová stránka ODS. Ta by měla být výkladní skříní nového vedení. Zde by nové vedení mělo horovat pro pravicové myšlenky, burcovat členy a bývalé voliče. Místo toho se tam řeší, že dva europoslanci ODS (ODSka jich mívala 9!) jsou členy třetí největší frakce v EP. Frakce, jejíž hlavní strany (britští Konzervativci a ODS) utrpěly zdrcující porážku při posledních volbách. Pro informaci ODS v má v této frakci přesně 3,33 procent europoslanců….! Koho to zajímá???

K dalším tématům se ODS vyjadřuje tak, že si i vzdělaný člověk musí vše přečíst nejméně 3krár, aby pochopil, co tím chtěl autor vlastně říci. A on většinou nechtěl říci nic…. Myslím, že lze oprávněně předikovat, že podzimní senátní a komunální volby budou další fiasko a ODS se stane zcela bezvýznamnou stranou. Příští parlamentní volby pak budou pro ODSku nejspíše otázka přežití. Většinu nás pravičáků to nebude ani nostalgicky bolet.... O jednu pravdoláskařskou stranu méně, koho to zajímá….

Čtěte také:

Pohled marketingového šamana: Volební výsledek ODS je nutno považovat za obrovský úspěch

Opustil Václav Klaus ODS či opustila ODS Václava Klause?

Proč nebude akademik Fiala v čele ODS dobrou volbou…