Josef Mašín: Český ústavní soud je v područí komunistické mafie!
Autor: Petra Sokolová | Publikováno: 22.11.2005 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace
Komunistické Československo představovalo ohromný koncentrační tábor obehnaný ostnatými dráty pod proudem a minovými poli. Každému rozumnému člověku bylo navíc jasné, že ty ostnaté dráty jsou tam jenom kvůli utíkajícím obyvatelům komunistického ghetta, díky nimž mohl tento vytvořený koncentrák přežít těch 40 let. Bez nich by bolševická totalita nepřežila první pětiletku, neboť by se brzy vylidnila. Komu tohle není jasné, tomu už opravdu není pomoci.

V poslední době dorazila do redakce ePortálu řada různorodých reakcí na mé články. Patrně nejdojemnější a nejúsměvnější byl příspěvek pana Drahomíra Strouhala, která mě přiměla k reakci přímo přes ePortál. Zejména proto, abych pana Strouhala takříkajíc uklidnila. Cituji to nejzajímavější:

„Vážená paní Sokolová,

rubriku ePortal čtu vesměs pravidelně a nemohl jsem si nevšimnout Vašich odvážných a poněkud výstředních článků, které bych zařadil mezi takříkajíc šokující elitu ePortalu. A doopravdy, šokujete. Vaše články stoprocentně drží čtivost Vašeho deníku na vysoké úrovni. Ovšem, vzhledem k poměrně originálnímu řešení globální politické otázky, jež navrhujete, by mě zajímalo, co hodláte udělat se mnou. Vypadá to, že nejspíš budu v nejbližší době zastřelen, upálen, podřezán, zavřen na doživotí (naštěstí krátké doživotí) a následně nahnán do koncentračního tábora. Pravděpodobně všecko Vámi.“


Vážený pane Strouhale. Můžete být úplně klidný. Opravdu nebudete mojí osobou zastřelen, upálen či podřezán – sama nechápu, jak jste k tomu došel. Naopak Vám přeji, abyste se dožil v plné spokojenosti co nejdelšího věku.

Pan Strouhal a bohužel i velká část našich českých spoluobčanů stále žije v typickém post-normalizačním světě, tak krutě sžírajícím všeobecné morální povědomí o lidském dobru. Je k neuvěření, jak komunistická propaganda dokázala z lidí vymazat i ty nejzákladnější premisy o spravedlivém lidském řádu v duchu těch nejlepších křesťansko-židovských tradic. Ekonomická devastace byla doprovázena brutální devastací lidské důstojnosti a duchovní čistoty.

Komunistické Československo představovalo ohromný koncentrační tábor obehnaný ostnatými dráty pod proudem a minovými poli. Každému rozumnému člověku bylo navíc jasné, že ty ostnaté dráty jsou tam jenom kvůli utíkajícím obyvatelům komunistického ghetta, díky nimž mohl tento vytvořený koncentrák přežít těch 40 let. Bez nich by bolševická totalita nepřežila první pětiletku, neboť by se brzy vylidnila. Komu tohle není jasné, tomu už opravdu není pomoci. V rámci tohoto koncentráku tak měl každý plné morální právo použít jakékoliv obranné metody proti represivním složkám zločineckého vedení.

V koncentračním táboře neexistuje právo svobodné západní společnosti. Proto měl každý morální právo bránit konfiskovaný majetek a prostřílet se přes hranice ke svobodě. Stejně tak měl jakýkoliv politický vězeň právo poslat do pekla „svého“ prokurátora a komunistického soudce. A je lhostejné, zda šlo o disidenta, nebo o hospodského, který si jen tak zanadával.

Dnešní post-komunistickou současnost tak dnes asi nejlépe vystihl ten, který se jako jeden z mála k té svobodě prostřílel – Josef Mašín:

„V té zemi je předsedou Ústavního soudu člověk, který byl členem komunistické strany. Neumím si představit, že by se v USA členem ústavního soudu stal člen mafie. Vy tam máte Rychetského, který byl členem zločinecké organizace.“