Stanovisko redakce ePortál ke stížnosti právního zástupce Petra Verosty
Autor: Redakce | Publikováno: 21.10.2012 | Rubrika: Ostatní
Ilustrace
Dne 4. 10. 2012 jsme uveřejnili rozhovor našeho spolupracovníka Radka Veličky s bývalým gamblerem a autorem knihy Já, Hráč: Zpověď opravdového gamblera, který za toto dílo obdržel v letošním roce cenu E. E. Kishe za literaturu faktu. V rozhovoru mimo jiné zaznělo z úst Martina Svobody toto:

 

Dne 4. 10. 2012 jsme uveřejnili rozhovor našeho spolupracovníka Radka Veličky s bývalým gamblerem a autorem knihy Já, Hráč: Zpověď opravdového gamblera, který za toto dílo obdržel v letošním roce cenu E. E. Kishe za literaturu faktu. V rozhovoru mimo jiné zaznělo z úst Martina Svobody toto:

 

.....Odbornou způsobilost pana Verosty tady nebudu hodnotit, myslím, že ohledně zmíněného subjektu a jeho osoby je dostatečně vypovídající fakt, že od hazardních firem přijímá peníze (oficiálně:1,7 mil. Kč). Shodou náhod, zcela zásadně mění názor na svět hazardu. Pokud jde o hráčskou závislost, odpovím obecně. Primář Nešpor a další odborníci se shodují na faktu, že neexistuje gambler vyléčený, ale pouze abstinující. Takže z logiky věci vyplývá, že i pan Verosta je abstinující gambler, tudíž je nevyléčený, jelikož je to neléčitelné....“

 

Po reakci právního zástupce Petra Verosty jsme nuceni upozornit, že nejsme odpovědní za názory osob, se kterými děláme rozhovory. Redakce ePortál.cz ručí pouze za vlastní názory našich redaktorů a dalších spolupracovníků redakce. Pokud se snad názor Martina Svobody týkající se Petra Verosty nezakládá na pravdě, což nijak nezpochybňujeme, je nutné se s požadavkem na vysvětlení obracet přímo na respondenta interview pana Svobodu,  nikoli na ePortál.cz.

 

Na závěr bychom ještě doplnili, že Petr Verosta prostřednictvím svého advokáta odmítl možnosti využít práva na odpověď, kterou jsme mu nabídli.