Pokračuje špidlovská koalice díky korupci?
Autor: Lukáš Kovanda | Publikováno: 09.07.2004 | Rubrika: Politika
Ilustrace
A co Gross? Nyní může pokračovat ve špidlovské koalici, která stála Špidlu hlavu. Ano, politika je plná paradoxů. Je to výhra, zřejmě budoucí premiér může dále nabízet komunistům pouze minerálku.

Je to zvláštní. Poslanec se vzdává svého mandátu. V Čechách jev nevídaný. „Buď budu působit v soukromém sektoru, nebo se vrátím ke své původní profesi veterináře, “ uvedl sice dotyčný poslanec Bielesz, ale pochyby přetrvávají. Co je zatím? Proč ten kariérní sešup? Proč právě nyní?

Víme, že Stanislav Gross chce vládu sestavit téměř za každou cenu. Víme, že chce být premiérem. Známe i mantinely, jež mu určil prezident Klaus. Jen žádní komunisté! Víme též, jaká je grossovská technologie moci. Mistrná. Obchodování s posty a funkcemi, trafiky pro vysloužilé spolubojovníky. Jenže ouha! Trafika pro Bielesze by byla příliš průhledným řešením, jež by prokoukli i ti, kteří dosud vidí v Grossovi milého a slušného mladíka a kteří mu nejvíce pomáhají při průzkumech popularity. Tyto lidi si Gross nechce rozházet, ztratil by část své moci. Trafika pro Bielesze je tedy nepřípustná, avšak existuje mnoho jiných modů vivendi, stačí jen zapojit fantazii beskrupulózního machiavellisty. Máte to? Snad se bude panu Bielezsovi v jeho podnikatelských aktivitách dařit.

A co Gross? Nyní může pokračovat ve špidlovské koalici, která stála Špidlu hlavu. Ano, politika je plná paradoxů. Je to výhra, zřejmě budoucí premiér může dále nabízet komunistům pouze minerálku. Káže vodu, pije víno, zní české úsloví. Třeba již v zákulisí lítají jinačejší nápojové lístky než jen ty s minerálními vodami: drahé likéry, šampáňa či koňaky. Vždyť i „dělnickým“ komunistům musí takové drinky šmakovat. Jenže do zákulisí nevidíme, jsme jen pouhá „veřejnost“. Nevíme, zda si Grebeníček nepochutnává na koktejlech, nevíme, proč se brzy vytratí Bielesz. Nevíme nic...