Paroubek: Kalousku, a marš ven z koalice! Je za tím Unipetrol, nebo komunisté?
Autor: Pavel Křepelka | Publikováno: 21.09.2005 | Rubrika: HotNews
Ilustrace
Ať už Paroubek šílí kvůli Unipetrolu, nebo kvůli komunistům, ani jedno mu příliš nepřidává. Pohřbívá naděje, jež do něj mnozí vkládali. Začíná se kroutit podobně neobratně jako Gross. To může být pro socialisty před volbami smrtící.

A je to tu! Vláda se hroutí.

„Chování lidovců je skandální a jinde by vyletěli z koalice ještě dnes. Já jen proto, že chci zachovat stabilitu alespoň do konce roku, tak to neudělám hned dneska,“ uvedl rozhořčený premiér Paroubek.

Co tak strašného se stalo? Lidovci pro jednou použili svůj vlastní rozum a odmítli zvednout ruce proti zřízení vyšetřovací komise ke kauze Unipetrol.

„Lidovci se nenechám vydírat podobně jako Gross a zvláště Špidla,“ uvedl ještě předseda vlády.

Nervy pracují. Ale proč? Je-li v případu Unipterol vše čisté jako „kříšťálová lilie“, jak se snaží tvrdit socialisté a jejich věrný patolízal ministr Němec, prý z Unie svobody, tak proč se partaj, jak se zdá, nyní bojí zřízení vyšetřovací komise? Vždyť už malé dítě ví, že kdo se bojí nesmí do lesa. Dospělý politik by zase měl vědět, že kdo se bojí, nesmí to dát najevo. To se však socialistům nedaří.

Už i vrabci na střeše si cvrlikají, že Gross má prý na kontech ve Švýcarsku uloženo půl miliardy korun. Zatím s nimi však údajně nemůže disponovat, neboť se ta suma musí nějak „očistit“. Tak uvidíme, vrabčáci ze střech mívají pravdu častěji, než by se mohlo zdát. Zvlášť v dnešní době.

Paroubek se však možná nebojí kvůli Unipetrolu, možná jen chce vyšachovat z koalice nepohodlného Kalouska. Vždyť už od jara funguje v parlamentu docela nová, neviditelná koalice mezi socialisty a komunisty, jejíž součástí jsou i nevídaně otrlí unionisté, například „farář“ Karásek.

Ať už Paroubek šílí kvůli Unipetrolu, nebo kvůli komunistům, ani jedno mu příliš nepřidává. Pohřbívá naděje, jež do něj mnozí vkládali. Začíná se kroutit podobně neobratně jako Gross. To může být pro socialisty před volbami smrtící. A že je společně se „švejkem“ Jandákem nejpopulárnějším politikem v zemi? To byl Gross ještě na počátku letošního roku také! Nezapomínejme.