VyVolení: Psychopatka Regina vráží dýku do zad TV Nova, ničí český BayWatch!
Autor: Dominika Krejčí | Publikováno: 04.09.2005 | Rubrika: HotNews
Ilustrace
Zatímco nováčtí soutěžící jsou z většiny umělé typy, Novou prezentované jako čeští hrdinové Pobřežní hlídky, Prima ve VyVolených sází na uvěřitelné lidi z davu. Navíc primáčtí náhončí lépe vybrali jednotlivé typy – každý soutěžící je jiný, většina z nich je svého druhu extrémem.

VyVolení mění český televizní trh! Nova i po týdnu od premiérového uvedení Big Brothera dýchá Primě pouze na záda. Taková situace dosud nikdy v historii nenastala. Důvody? Vezměme to hezky popořadě, od Vladimíra Železného k Regině Holáskové.

Železný v devadesátých letech vytvořil mocnou značku „Nova“. Lid si na tento „brand“ tak navykl, že i když u konkurence běžel srovnatelný nebo dokonce jeho preferencím nepatrně lépe vyhovující pořad, nepřepnul a zůstal věren magii Novy.

Zajímavé je, že veleúspěšnou značku Nova přitom vytvořil z dnešního pohledu poměrně seriózní program. Žádné bezduché jihoamerické novely – ty přišly až na přelomu tisíciletí –, žádné komunistické seriály – Majora Zemana uvedla poprvé po Listopadu Česká televize –, žádné reality show. Nova prostě vytěžila maximum z toho, že byla opravdu nová, že měla drajv a šťávu. Těžkopádnému českoteleviznímu molochovi ujel vlak, Premiéra, později Prima, drandila tehdy nejlépe na slepé koleji.

Nova nového tisíciletí však není již tou Novou z devadesátých let. Někdejší šmrnc, nápaditost a neotřelost jsou ubíjeny zapadáváním do kostrbatých schémat a klišé. Jede se ve stále stejných kolejích, magický brand „Nova“ vyhasíná. Absence čuchu Vladimíra Železného na schopné a vysoce nápadité talenty je znát.

Souboj mezi reality show je toho zřetelným důkazem. Zatímco nováčtí soutěžící jsou z většiny umělé typy, Novou prezentované jako čeští hrdinové Pobřežní hlídky, Prima sází na uvěřitelné lidi z davu. Navíc primáčtí náhončí lépe vybrali jednotlivé typy – každý soutěžící je jiný, většina z nich je svého druhu extrémem. Jasně, i v Big Brotherovi časem dojde k extatickým výlevům, jenže i to, že ve VyVolených k nim došlo takhle brzy, je znakem znamenitého výběru účastníků. Aby toho nebylo málo, Prima hodila za hlavu nákladnou vizuální show, drahého Mareše, a díky levným kulisám a levné Pergnerové – moderátoři na odvykací kúře opravdu nejsou drazí – ještě navyšuje své marže. A Nova se topí!

A nejvíce ji topí psychopatka Regina Holásková, geniální tah Primy, horká adeptka na celkové vítězství ve VyVolených. Český národ si totiž libuje v překvapivých, outsiderských hrdinech. Vždyť Největšího Čecha by vyhrál – nebýt sucharského storna České televize – kdo jiný než Jára Cimrman!

Bláznivá Regina vráží dýku do zad TV Nova. Dokud bude mezi VyVolenými, BigBrother má co dělat. Šílenější a paradoxnější bytost se v útrobách vily Velkého bratra prostě nenalézá.