Stanislav Gross: Odstřelili mě sudeťáci, proněmečtí novináři a Kalousek
Autor: Dominika Krejčí | Publikováno: 01.07.2005 | Rubrika: HotNews
Ilustrace
Na knize krom obsahu zarazí i autorská účast europoslankyně Jany Bobošíkové, jež agilně sepsala předmluvu úsměvného kýče. Je to jen smutný konec kdysi nadějné moderátorky, jež poté, co se neúspěšně pokusila vrazit dýku do zad svému „zachránci“ Vladimíru Železnému, jen mrtvolně tápe ve slizkém bahnu tuzemského politického podsvětí.

Je to tu! Román o Stanislavu Grossovi, bytové a bordelové aféře i spálené směnce je na světě! Jmenuje se Odstřelte premiéra! a je to brak, jak když vyšije. Slátaninu peprnějšího ražení byste na knižním trhu hledali jen těžko. Fikce je dovedená do takových absurdit, že vlastní autor, kterým je pravděpodobně lobbistický pisálek Martin Nezval, se raději skrývá za jednoho z klíčových aktérů zimní causy, schizofrenika Rostislava Roda alias „Dementa v kulichu“.

A jak podle Nezvala, zřejmě placeného samotným Grossem, celá aféra probíhala? Spustili ji údajně Kalouskovi lidovci ve spolupráci se sudetskými Němci a germánskými vydavatelskými domy, jež ovládají všechny klíčové české deníky, od Blesku po Hospodářské noviny.

Je pravdou, že sudetoněmecký landsmannchaft strká své pracky do řady vnitřních záležitostí České republiky – například, když jeho exponenti protestovali proti odhalení pomníku českého (!) prezidenta Edvarda Beneše –, avšak Gross tomuto spolku spíše vyhovoval, vždyť dal ve vládě například prostor prosudetskému ministrovi zahraničí Cyrilu Svobodovi. Ani nějaké cílené tažení českých německých deníků není pravděpodobné. To jen mašinfíra Gross jim svými neustálými přehmaty, lživými výroky a pochybným jednáním sám dodával munici.

Takže zbývá jen ten Kalousek, ten za causou zřejmě opravdu stál, měl proto řadu důvodů počínaje nesnášenlivostí k bývalému premiérovi a konče snahou po zavděčení se svým pravděpodobným donátorům a dalším spřízněným duším z hospodářských kruhů. Těžko však mezi nimi hledat zmiňované německé vydavatele, kteří se po dokončení Grossovy bytové aféry pokoušeli rozjet bytovou aféru páně Kalouskovu, v níž dokonce figuroval i zavražděný podnikatel! A pokud šlo v případě lidoveckého předsedy jen o „mlhu“, tak o zatraceně riskantní.

Na knize krom obsahu zarazí i autorská účast europoslankyně Jany Bobošíkové, jež agilně sepsala předmluvu úsměvného kýče. Je to jen smutný konec kdysi nadějné moderátorky, jež poté, co se neúspěšně pokusila vrazit dýku do zad svému „zachránci“ Vladimíru Železnému, jen mrtvolně tápe ve slizkém bahnu tuzemského politického podsvětí. Ach jo…