U většiny pacientů Kubek jako slušný člověk skončil
Autor: Josef Provazník | Publikováno: 10.06.2011 | Rubrika: Politika
Ilustrace
Dovolil jsem si parafrázovat nadpis k rozhovoru na idnes.cz s předsedou lékařské komory, který o Kubkovi vypovídá opravdu mnohé. „Rudý Milan“ paradoxně v rozhovoru napadá jediného ministra, který se chtěl s odbory opravdu dohodnout. Až mu tu některé jeho kolegové ve vládě oprávněně vyčítali. Odborům a jejich odnože lékařské komoře se prostě nelze zavděčit. Podáte jim prst a oni vám ohlodají celou ruku až na kost.

 

Dovolil jsem si parafrázovat nadpis k rozhovoru na idnes.cz s předsedou lékařské komory, který o Kubkovi vypovídá opravdu mnohé. „Rudý Milan“ paradoxně v rozhovoru napadá jediného ministra, který se chtěl s odbory opravdu dohodnout. Až mu tu některé jeho kolegové ve vládě oprávněně vyčítali. Odborům a jejich odnože lékařské komoře se prostě nelze zavděčit. Podáte jim prst a oni vám ohlodají celou ruku až na kost.

Už před několika měsíci jsem psal, že ústupky odborářům byla velká Hegerova chyba. Ministr se domníval, že díky těmto ústupkům si získá odbory na svoji stranu. Jak byl bláhový! Odbory mají jediný cíl: destrukci. Ještě mnohem závažnější (či smutnější?) je, že se do této levičácké taškařice nechal zatáhnout předseda ČLK Kubek. Obě organizace se z nějakého mě neznámého důvodu domnívají, že zdravotnická reforma potřebuje jejich požehnání. Kde to jsme, když kroky vlády chtějí určovat socialistické odbory?

Chyba je ovšem i na straně vlády, která zbytečně plýtvá silami v žabomyších sporech uvnitř koalice. Každý den nás premiér Nečas a jeho boys přesvědčují, že jsou slabí a této slabosti využívají právě odbory a ČLK. Silná a sebevědomá vláda by si s odborářskými tlučhuby poradit dokázala. Jestli to tato vláda nedokáže, nezaslouží si dál vládnout.  Zatím tomu vše nasvědčuje. Bohužel.

Vraťme se ale ke zmiňovanému rozhovoru, který vyznívá opravdu nestydatě. Proč se však vlastně Kubek na adresu Hegera tak rozhorluje? Snad proto, že se Heger konečně trochu odvázal a nazval snahu odborářů a ČLK pravým jménem, tedy, že jim jde jen o peníze a nikoli o pacienty. Ano, pro pravdu se člověk nejvíce zlobí, jak praví staré pořekadlo. Tady ministr píchnul do vosího hnízda a může očekávat další okopávání kotníků. Možná pro něj reakce šéfa ČLK bude dobrou zkušeností, která ho navždy vyléčí z nějakých gentlemanských gest a úporné snahy dohodnout se za každou cenu.

Je nejvyšší čas bouchnout do stolu a začít s odboráři a jejich nohsledy jednat tvrdě.  Nic jiného na socialistické odbory a socialistickou ČLK totiž neplatí. Bohužel.