Zbláznila se ODS nebo Klaus?
Autor: Petr Paulczynski  | Publikováno: 19.04.2011 | Rubrika: Politika
Ilustrace
Jeden nestačí koukat, co se to okolo nás děje. Rozpoutala se podivná, ba přímo nepřehledná taškařice okolo Věcí Veřejných. Huml, Škárka, Kočí, Babák, John, Tluchoř, Topolánek, Dalík a možná přijde i kouzelník.Klaus se rozhodl, že pád vlády není na pořadu dne a ještě k tomu prý ukradl pero, čímž se stal naprosto neschopným. Různí znalci a politologové se předhánějí v zaručených zprávách, co Klaus smí a co nesmí.

 

Jeden nestačí koukat, co se to okolo nás děje. Rozpoutala se podivná, ba  přímo nepřehledná taškařice okolo Věcí Veřejných. Huml, Škárka, Kočí, Babák, John, Tluchoř, Topolánek, Dalík a možná přijde i kouzelník. Klaus se rozhodl, že pád vlády není na pořadu dne a ještě k tomu prý ukradl pero, čímž se stal naprosto neschopným. Různí znalci a politologové se předhánějí v  zaručených zprávách, co Klaus smí a co nesmí. 

A do toho socani mající co dělat sami se sebou se rozhodli silou svých 56 hlasů shodit vládu. Vystupování ústavních představitelů v ČT překonává úroveň televizní show Šéfka. Mělo by se proto v programovém schématu přesunout. Nejlépe někam do hajzlu. A pak se divme, že lidé jsou frustrovaní, což vydatně živí především televize, zejména  naše-vaše ČT s pomocí jedněch a týchž politologů, bavičů, odborářů z nichž někteří dokonce prorokují, že lidé vyjdou do ulic. A všichni (snad kromě Klause) volají po nových volbách.

K čemu nové volby, ptám se s Klausem? Co si od toho kdo slibuje? Jaké v tom vidí kdo výhody? Nevznikne-li zase koalice která po sobě vzápětí bude plivat jak Řepka na soupeře, bude velká koalice. Opravdu si někdo myslí, že to je řešení? Nebo zase volbami zahýbá nějaká podivná ministranička, protože se najde dost truhlíků co na její kecy naletí? Opravdu si někdo myslí, že důvodem pro pád vlády a nové volby jsou obskurní výroky jedné blonďaté poslankyně o tom s kým "píchá" nebo"píchat" hodlá?

Myslím, že především ODS by si měla zamést před vlastním prahem. Zcela nekoordinované vystupování jejích jednotlivých členů působí jako by ODS zešílela. Skryté mocenské ambice jednotlivých frakcí vybublávají na povrch jako bubliny ze smrdutého močálu. Myslím, že TOP09 pod vedením mazaného Kalouska šikovně schovaného za oblíbeného knížete se může umlátit smíchy.

Nemohu si pomoci, ale z výroků jednotlivých politiků ODS na všech úrovních mám pocit, že ODS si před čtvrteční oslavou 20-tého výročí založení chystá spíš smuteční tryznu. Nehodlám spekulovat kdo rozehrál tuto hru. K tomu mám zatraceně málo informací. Ale ať je to kdo chce, Klaus to rozhodně nebyl. Zdá se mi, že je poslední, kdo si zachovává alespoň špetku zdravého rozumu. I když mnozí říkají, že "načural do mraveniště" a teď pozoruje jak mravenci zmateně pobíhají s volají: sakra co to bylo, co to bylo.

Milí kolegové z ODS. Jestli si ve čtvrtek nemáme dát vzájemně po hubě, poprosil bych vás, abyste si na chvíli dali hubu na zámek. Protože jestli si někdo myslí, že nové volby jsou něco co nám pomůže, tak ať se nechá vyšetřit. Protože to co jsem si přečetl na http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/194658.aspx mne upřímně vyděsilo.

Vyděsilo tak, že na otázku z titulku jsem nucen si odpovědět, že a) je správně.

Psáno pro blog.iDnes.cz