Všem občanům této země bez rozdílu rasy, náboženství, národnosti atd., musíme neustále vtloukat od hlav, že druhým lidem se neubližuje a kdo to dělá, je moc špatný člověk. Bohužel tohle někteří rádoby humanisté nechtějí pochopit. A tak jakýkoliv útok na Roma je zločin, násilí v opačném gardu se snaží bagatelizovat.

Důsledkem toho je dvojí metr a pak se nelze divit, že pražský vrchní soud, sníží trest romskému násilníkovi, který loni v Krupce na Teplicku přepadl ,znásilnil a surově zbil dvanáctiletého chlapce. Ústecký krajský soud původně poslal útočníka na deset let do vězení, protože podle jeho názoru chtěl dotyčný svoji oběť zabít, ale pražský vrchní soud byl jiného názoru a trest zločinci snížil na polovinu, prý útok byl sice rasistický, ale o pokus o vraždu se prý nejednalo.

Přitom ústecká soudkyně Kamila Elsnicová měla jasno: „Nebylo to jen mlácení. Útok byl otřesný, odporný, cynický. Bylo to lynčování, mučení, ze kterého měli zábavu, smáli, když říkali, že ho můžou zabít. Před soudem stojí imbecil, který neváhá použít síly,“ řekla loni v listopadu při soudním líčení.

Mám obavy, že právě taková nerovnost je jednou z příčin rasismu. Majorita žije v domnění, že problémoví příslušníci minority si vůči ní mohou dovolovat, aniž budou adekvátně potrestáni. Nelze se pak divit, že Češi bývají naštvaní a když někdo přepadne Roma, tak se nesou po hospodách hlasy, „však to tomu cikánovi to patřilo.“

Opravdu jediným způsobem, jak zabránit rasistickým náladám ve společnosti, je důsledné, přísném a rovné trestání násilníků.

 http://zpravy.idnes.cz/trest-pro-romskeho-mladika-ktery-tyral-chlapce-se-smrskl-na-pulku-p9x-/krimi.asp?c=A110317_172817_usti-zpravy_zep