Počátkem roku 1990 vstoupil chemik Kalousek do služeb české vlády jako ekonomický expert.  Mezi lety 1993-1998 zastával místo náměstka ministra obrany ČR. V této funkci měl na starosti finanční řízení resortu a armádní restrukturalizace, včetně řízení klíčových armádních zakázek. V roce 1998 byl na kandidátce KDU-ČSL zvolen do Poslanecké sněmovny. Poslanecký mandát pak obhájil i ve sněmovních volbách let 2002 a 2006 a 2010. V letech 2003-2006 byl předsedou KDU-ČSL. V období let 2003-2005 zastával vlivnou funkci předsedy sněmovního rozpočtového výboru. V letech 2007-2009 byl ministrem financí ve vládě Mirka Topolánka.

Abychom nahlédli, že Kalousek je typickým kozlem, jenž se stal zahradníkem, nemusíme vzpomínat ani padáky se smrtelnými následky, bytovou kauzu, vraždu, sebevraždu a podivnou smrtelnou nehodu v rodině, dokonce ani jeho přátelské vazby na zbrojařského magnáta.

Není to poprvé, co Kalousek působí při zvyšování DPH. Lidovci v roce 2004 pomohli k prosazení Špidlovy novely, která zatížila od roku 2005 vyšší sazbou daně služby, většinu stavebních prací, některé potraviny a dokonce i zálohové platby. Jistě vzpomínáte, Kalouskova tehdejšího spolustraníka Cyrila Svobodu tehdy přivezli k přehlasování prezidentova veta do sněmovny na vozíku.

Záminkou pro zvýšení DPH tehdy byla harmonizace DPH v rámci EU. Co jsme taky mohli od levice v čele se Špidlou očekávat? Nezapomeňme ale na dnešního rádoby pravičáka Kalouska. Na rozdíl od tehdejší ODS se na tom podílel a dal tím dáreček ke Špidlovým 53. narozeninám. Nečas tehdy hřímal: „Důsledkem bude, že vláda vytáhne z kapes daňových poplatníků dalších 25 miliard korun a ještě se bude vymlouvat na Evropskou unii.“

Uvědomme si však, že tehdy byly sazby 5% a 19%. A ejhle! Dnes i Nečas navrhuje s nevýznamnými výjimkami jednotnou sazbu 20%! Zase našli záminku - v důchodové reformě. Přitom to byli tito dlouholetí politici, kteří byli účastni, když se ztrácely miliardové přebytky z penzijního systému. Dnes straší lidi zhroucením vykradeného systému.

Zvlášť půvabné je, že deficity průběžného financování penzí chtějí léčit tím, že se systému vyvedou 3% do soukromých fondů. Opravdu logika hodná IQ našich politiků. Kdyby se nezvedl odpor, mohlo být ještě mnohem hůř. Oni ovšem nejsou – aspoň někteří – tak hloupí. Vědí, že i tak to jsou desítky miliard ročně na dlouhá léta. A hlavně mají v plánu své prosadit salámovou metodou. Po otevření této Pandořiny skříňky to nebude tak, že 97% zůstane v garanci státu, ale bude prolomena psychologická hranice, kdy stát získá alibi pro mnohem větší pokles prvního pilíře.

Ať mi nikdo nepodsouvá, že hájím dnešní de facto socialistický model penzí. Sám bych uvítal, kdyby mi stát nic nenařizoval. Ale když už mě dlouhá léta okrádal, mohl jsem mít aspoň pocit, že jsem byl solidární s méně šťastnými spoluobčany. Společnost, kde podstatná část populace je chudobná, totiž není dobrým místem k životu ani pro ty majetnější. Takže když mi stát řekne, tvoje peníze jsme prošustrovali, a proto Ti nadekretujeme spásnou reformu, nemohu takovým Kalouskům věřit.

Stát nám ze superhrubé mzdy sebere přes polovinu příjmů, pokud počítáme i odvody zaměstnavatele. Toto jsou peníze, které zaměstnavatel vyplatí, ale zaměstnanec nedostane. To, že se uvádí daleko nižší míra daňového zatížení, je trik daný podílem nízkých korporátních daní. Pak nastupují šílené sankce v podobě spotřebních daní na pohonné hmoty, alkohol a cigarety. Až to všechno zaplatíme, stát nám při nákupu v obchodě nebo v lékárně sebere z každé koruny ještě dalších dvacet haléřů. Totéž se týká i inkasa za doprovodné služby spojené s bydlením. Můžeme se těšit, že nově do vyšší sazby spadne i voda a teplo.

A nebyli by to naši „pravičáci“ typu Kalouska, kdyby nepracovali na trvalém růstu majetkových daní. Tak tohle si ani Špidla nedovolil. Ten se na rozdíl od Kalouska rval i na úrovni EU o snížené sazby na dětské pleny. Kalousek to hodlá zrušit. Asi aby podpořil náš důchodový systém zvýšenou porodností.

Bohužel jsou lidé, kteří na tu pseudopravicovou demagogii skáčí. Jsou to „taképravičáci“ na baterky. Oni volili ne podle svých zájmů, ale podle zájmů těch, s nimiž by se chtěli identifikovat. Jistě, Kelnerovi nebo Bakalovi to může být ukradené. Možná si založí nějaký penzijní fond.

Pravicově smýšlející občan svou volbu nevidí tak, že si může určit, který fond jej okrade. On chce o svých penězích rozhodovat sám. On by zastával názor, že je třeba ty peníze v co největší míře ponechat občanům. Zvyšování daní pod záminkou budoucího snižování důchodů, čemuž říká Kalousek reforma, není jen nehorázností, ale i urážkou zdravého rozumu.

http://streit.blog.idnes.cz/c/178418/Spidluv-epigon-Kalousek-pseudopravicak-zvysujici-dane.html