Jak Hušák v České televizi s Veselovským vyběhl
Autor: Petr Paulczynski  | Publikováno: 19.01.2011 | Rubrika: Ostatní
Ilustrace
Pan Hušák není mým šálkem kávy. Podotýkám, že to není pro to, jakým autem jezdí, jaký dům si postaví, jaký má roční příjem, ani to, že se jedná o bývalého agenta STB. Možná to bude jeho arogantní přístup k okolí a pocit nesesaditelného božstva který kolem sebe šíří. Pocit bohorovnosti který mu dopřáli jeho "šéfové" - akcionáři Sazky z něj přímo tryská. A to i v situaci, která "zvonku vyzerá", že slepice snášející akcionářům zlatá vejce pomalu chcípá.

Pan Hušák není mým šálkem kávy. Podotýkám, že to není pro to, jakým autem jezdí, jaký dům si postaví, jaký má roční příjem, ani to, že se jedná o bývalého agenta STB. Možná to bude jeho arogantní přístup k okolí a pocit nesesaditelného božstva  který kolem sebe šíří.

Pocit bohorovnosti který mu dopřáli jeho "šéfové" - akcionáři Sazky z něj přímo tryská. A to i v situaci, která "zvonku vyzerá", že slepice snášející akcionářům zlatá vejce pomalu chcípá.

Nehodlám se zabývat skutečností, že okolo chcípající slepice Sazky už krouží supové. Co mne zaujalo, jsou vystoupení "mluvících hlav" v ČT. Mluvící hlavy si zvou aktéry frašky, jíž rozumí asi jenom pár zasvěcených. A kladou jim otázky. A pánové blazeovaně odpovídají a divák přiznejme si to, ví na konci stejný kulový jako na začátku rozhovoru. Vrcholem pak byl včerejší debakl pana Veselovského při rozhovoru s mistrem fabulací Hušákem. Bože, jak ten si nepřipraveného nešťastníka co načerpal informace akorát tak od pana Vítka vychutnal, to se jen tak nevidí. Kdo neviděl, může zde:http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/211411000370117-udalosti-komentare/

Nešťastný Veselovský chtěl Hušáka zahnat do kouta stylem "Drtinová". To by však musel vědět víc. Výsledkem byly naprosté výpadky Veselovského z role. A Hušák ukázal, v čem je jeho síla. Doufejme, že soudce, který bude rozhodovat spor, bude chytřejší než pan Veselovský.

Možná se opakuji, ale opravdu ty mluvící hlavy v ČT, která formuje veřejné mínění jsou ukázkou toho nejlepšího co nabízí novinářská obec?

Díky pane Hušáku. I když jste přivedl asi Sazku na buben, ukázal jste nám alespoň bídu naší televizní publicistiky.

Psáno pro blog.iDnes.cz