Vždy připraven! Vzorný pionýr Bohuslav Sobotka
Autor: Karel Kříž | Publikováno: 28.12.2010 | Rubrika: Politika
Ilustrace
Poloskoropředseda Sobotka je připraven. Vláda padne a on bude jednat. Tedy vyjednávat. O čem? Zatím jen o rozdělení koryt. To chvíli potrvá. Když se zadaří, dostane politické krytí rozkrádání státního rozpočtu oranžový háv a rudými a bleděmodrými proužky. Bohuslav bude hrdina, vzorný pionýr, který to dotáhl hodně daleko. Dokázal otočit státní penězovod opět směrem do bezedné žumpy v Altnerhouse.

 

Jako supi kroužící nad mršinou se jeví v kontextu siláckých gest i slov Sobotkovi soudruzi z Lidového domu. Sociální demokracie procitá z halucinogenní léčby Paroubkem pomocí další dávky drogy jménem moc a prachy. Dealeři z pražského magistrátu jim dali šňupnout a hned je pod oranžovými vlajkami veseleji.  

Co se tedy nevydat na pořádný trip. V senátních lavicích už se štěchá dle socialistických not, tak proč by se nemohlo i v poslanecké sněmovně či v Kramářově vile? Vždyť v případě omezení poslanecké imunity se to parádně povedlo. Za stranu, za lidi! Hurá do boje!

Poloskoropředseda Sobotka je připraven. Vláda padne a on bude jednat. Tedy vyjednávat. O čem? Zatím jen o rozdělení koryt. To chvíli potrvá. Když se zadaří, dostane politické krytí rozkrádání státního rozpočtu oranžový háv a rudými a bleděmodrými proužky. Bohuslav bude hrdina, vzorný pionýr, který to dotáhl hodně daleko. Dokázal otočit státní penězovod opět směrem do bezedné žumpy v Altnerhouse. Stamilióny vydané na Tvrdíkovu megašou konečně najdou své opodstatnění. Volební vítězství bude završeno a spisovatelka Paroubková bude muset rychle napsat druhý díl svého intelektuálního bestselleru s vysvětlujícími vsuvkami.

Bůh s námi.

PS: Zcela vážně. Myslím, že vláda dnes nepadne. Ačkoliv se VV zatím ve vysoké politice chovají malinko jako slůně v procelánu, určitě vidí do jaké pasti by se dostali. Upřímně, nejsem nijak nadšen celkovým vyzněním vlády 118, ale co by nás čekalo pod vedením populistických demagogů z ČSSD opřených o soudruhy revolucionáře z ulice Politických vězňů snad nepřeji ani obyčejným lidem z Paroubkových estrád.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz