Co je to za hnůj aneb vzhůru do Řecka
Autor: Petr Paulczynski  | Publikováno: 14.10.2010 | Rubrika: Politika
Ilustrace
A bezhlavé stádo, aniž by přemýšlelo, že pánové odborářští bossové hájí především své prebendy, je ochotno vyrazit do ulic nebo zůstat sedět doma.. Předlistopadové odbory byly tak obludné, že se je nepodařilo zrušit. Přestrojily se do konfederace jejíž obrovský aparát, čas od času organizuje veřejné protesty. Bývalé ROH totiž zaniklo jen na oko, přemalovalo svůj vývěsní štít na ČMKOS. Mají stejný rozsáhlý aparát, dostatek finančních zdrojů a dokonce tentýž šílený barák na Žižkově.

 

Odboroví předáci zatroubili do útoku. Prý bude stávková pohotovost. Moje zkušenost s valnou většinou státní správy je, že mají stávkovou pohotovost trvale. V době, kdy je ve futru sekera státního dluhu ve stamiliardách soudruzi pohrobci z ROH vyrážejí do protiútoku. Jsou to sprostí grázlové, kterým nevadí přebujelý státní aparát. Zřejmě mají jako poučku na nástěnkách ono legendární "Zdroje jsou".

A bezhlavé stádo, aniž by přemýšlelo, že pánové odborářští bossové hájí především své prebendy, je ochotno vyrazit do ulic nebo zůstat sedět doma.. Předlistopadové odbory byly tak obludné, že se je nepodařilo zrušit. Přestrojily se do konfederace jejíž obrovský aparát, čas od času organizuje veřejné protesty. Bývalé ROH totiž zaniklo jen na oko, přemalovalo svůj vývěsní štít na ČMKOS. Mají stejný rozsáhlý aparát, dostatek finančních zdrojů a dokonce tentýž šílený barák na Žižkově. Čert ví, kolik mají členstva. Vedoucí funkcionáři odborů jsou často současně členové ČSSD a ještě častěji ji zastupují v parlamentu, senátu nebo dokonce v Europarlamentu. ČMKOS je podobnou převodovou pákou jako kdysi ROH, pouze s tím rozdílem, že ROH bylo převodovou pákou KSČ, zatímco ČMKOS je převodovou pákou ČSSD.

Co jsou to vlastně ty odbory? Bývala to obrněná pěst dělnické třídy. Na vánoce rozdaly kolekce a na MDŽ si zařádili se soudružkami jak zákon káže.   A dnes? To jsme se dozvěděli v rozhovoru s Barborou Tachecí v MF Dnes od předsedkyně Vondrové. 
Je to spravedlnost. Podle soudružky Vondrové: „Spravedlnost je určitá kategorie, v určité společnosti a za určitých socioekonomických situací, kde si určíte jakoby určitý standard, kde by asi měla být úroveň odměny toho zaměstnance s určitou kvalifikací v určitém druhu práce.“

Rozuměli jste jí? Že ne? To nevadí. Ale za tohle prý se bude stávkovat. Sancta simplicitas! Ve skutečnosti to bude proto, aby za co nejméně práce co nejvíce státních zaměstnanců bralo co nejvíc peněz. Těm pár hasičům a zdravotním sestrám se omlouvám.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz