Jiří Paroubek: Tanečník s bradavicemi, co utekl ze Simpsonovic spermobanky
Autor: Tereza Mátlová | Publikováno: 20.04.2005 | Rubrika: HotNews
Ilustrace
Jeho případ ukazuje, že když jde loď ke dnu, dere se ke kormidlu ta největší lůza – jež do posledního dechu stojí za zkompromitovaným kapitánem. Sobotka ani Kraus nevydrželi – ač byli věrni Grossovi až za hranice lidského chápání, přesto jej v jeho očích o víkendu zradili – námluvami s lidovci.

Šok! Quimby bude českým premiérem! Gross coby předseda vlády – to byl špatný vtip, Kohout na tomtéž místě by byl přehmat non plus ultra, avšak pražský Quimby – Jiří Paroubek – v sobě ukrývá mrazivé vyhlídky na obrovský debakl a zároveň (ne)podařený vtip, jímž se (ne)bude bavit celý svět.

Politik, u něhož je jedinou zajímavostí trojlístek výstavních bradavic, jenž mu neustále skotačí po tváři, věru neskýtá nějaké vážnější naděje, že by naše vláda mohla být po několika letech opět brána za hranicemi vážně. Navíc, když celý svět sleduje animovaný seriál Simpsonovi a Paroubek se honosí vizáží, jako kdyby seriálovému starostovi Quimbymu – prolezlému korupcí až hanba – z oka, pardon, ze spermobanky, vypadl.

Nezabývejme se vizáží, ta je povrchní, namítnete možná. Jenže Paroubek se prý Quimbymu nepodobá jen vzhledem, ale i praktikami, zejména z dob úřadování na pražském magistrátu.

Jeho případ ukazuje, že když jde loď ke dnu, dere se ke kormidlu ta největší lůza – jež do posledního dechu stojí za zkompromitovaným kapitánem. Sobotka ani Kraus nevydrželi – ač byli věrni Grossovi až za hranice lidského chápání, přesto jej v jeho očích o víkendu zradili – námluvami s lidovci. Ale Quimby Paroubek se do podobné pasti zatáhnout nenechal a nyní může sklízet sladké plody své trpělivé oddanosti vrchnímu loďmistrovi.

Občané České republiky tak zřejmě budou sklízet hořké plody Paroubkova vládnutí, jak vystřiženého ze seriálu Simpsonovi.