Jak soudruh Paroubek postaví krasobruslařskou dráhu
Autor: Karel Kříž | Publikováno: 10.03.2010 | Rubrika: Politika
Ilustrace
Ano a tam bude stát. Nová, krásná, krytá, vytápěná a všeúčelová krasobruslařská dráha. S rozpočtem 1,5 miliardy korun ji za tři miliardy postaví akciová společnost Gross S, práce všeho druhu. Každý sociálně potřebný, který na rozdíl od Bushe, Topolánka a Nečase nezavinil světovou hospodářskou krizi, dostane při první návštěvě státní příspěvek na nové brusle ve výši třináctého důchodu a stravenku na oběd. Provoz bude regulovaný, ceny lidové, spokojenost všeobecná.

Podle výzkumů veřejného mínění je v současné době nejpopulárnějším sportem v české kotlině jakési bruslení. Hubená holka, původem z rybníka kdesi na Vysočině, prý dokázala imperialistickým štváčům a vrahům z Wall Streetu, že i v naší krásné socialistické vlasti máme vynikající sportovce, dělnicko-rolnického původu, kteří nepotřebují ke svému rozvoji ani mrzký dolar, ani neregulované tržní kapitalistické vykořisťovatelské prostředí.

Zatímco tedy Martina Sabovčíková a její trenér zase smutně čekají jestli zamrzne Svratka, předseda je muž činu. První vlaštovky, po konzultaci s budoucím ministrem sportu, jsou již k vidění na oranžových volebních mítincích. Montované haly s kluzištěm pro bruslící pracující i nezaměstnané. Tady se mohou v klidu vyřádit mladí hokejisté, pokukující zbytečně po třetí lize v západním Německu, či snad, nedej Marx, kanadskoamerické profesionální hokejové lize. Zde mohou své první odpíchnuté řiťbergry vyzkoušet noví Nepelové či Vrzáňové, zde si mohou poprvé klackem do gumy praštit malí Jágrové, zde si i budoucí premiér a prezident může vyzkoušet noc dlouhých nožů, pokud mu je ovšem slečna Šajbulíková půjčí.

Všechno dobré bude po volbách. Pokud tedy zvítězí předseda Pandur a jeho parta. Důchodci nebudou vědět co s prachama, které jim bude horem dolem cpát Zdenda Neberteměvážně Škromach, nádražáci dostanou režijní jízdenky i na horskou dráhu v Parku kultury a oddechu Václava Kočky, za návštěvu lékaře bude platit zbohatlický mastičkář pacientovi, nikdo nebude chodit oblečený jako od táboráku, volná soutěž trhu bude jen řádně regulovaná dle usnesení ÚV, růžové mikiny do každé rodiny a hlavně to krasobruslení.

Nejprve se oddělí zrno od plev. Všichni, kdo makají mimo státní sektor dostanou přidáno. Tedy na výši procenta placených daní. Stejně jsou to většinou jen podvodníci, daňoví únikáři, neplatičí odvodů a manipulátoři s dépéhá. Takže bude lepší, když se jim ty prachy seberou rovnou všechny a bude klid na přerozdělovací práci.  

Po plíživém znárodnění nastane konečně sociálně sportovní ráj. Trenérem hokejové reprezentace bude ministerský předseda a kandidát na prezidenta inženýr Jiří Paroubek, který si jako asistenta již dříve vybral experta na podpůrné prostředky Jiřího H. Bublu i elitní první pětku ve složení Verner – Sabovčík – Krampol – Šlégr – Brožová. Poté hejtman Ráth postaví metro z Kolína do Velkého Oseku, kde studenti a odboráři menšinové sexuální orientace budou mít jízdné zdarma.

Ano a tam bude stát. Nová, krásná, krytá, vytápěná a všeúčelová krasobruslařská dráha. S rozpočtem 1,5 miliardy korun ji za tři miliardy postaví akciová společnost Gross S, práce všeho druhu. Každý sociálně potřebný, který na rozdíl od Bushe, Topolánka a Nečase nezavinil světovou hospodářskou krizi, dostane při první návštěvě státní příspěvek na nové brusle ve výši třináctého důchodu a stravenku na oběd. Provoz bude regulovaný, ceny lidové, spokojenost všeobecná.

Pokud se nějaký rychlobruslař naučí piruetu či krasobruslařka obrousí zoubky nožů při brzdění po třetím kilometru, bude úkol splněn. Zase zasadíme válečným štváčům, západoněmeckým soudruhům i americkému broukovi těžkou ránu stejné účinnosti, jako když jsme svého času chtěli ovládnout automobilový trh Velké Británie doma absolutně nedostatkovou perlou českého průmyslu Škoda 120.

Chudák Martina Sáblíková. Tímto se jí omlouvám za účelové zkomolení jména do krasobruslařsko-hokejové terminologie v předchozím textu, věřím, že ona tuto nadsázku pochopí. Kdo všechno se však ještě bude chtít přiživit na její celoživotní dřině a úžasném výsledku na olympiádě? Snad se ti ostatní alespoň naučí správně pojmenovat sport, který dělá. Směšnost některých takových volebně afektovaných figurek je totiž spíše k pláči. Bohužel, toto předseda opět nepobral.

......................................................................

PS - pro mladší ročníky malé vysvětlení:

Jozef Sabovčík, Ondrej Nepela, Ája Vrzáňová ... bývalí reprezentanti ČS(S)R v krasobruslení

Vrazi z Wall Streetu ... američané, kteří nejsou členy KS USA

Západní Německo ... zlý kapitalistický stát, kvůli kterému dělali soudruzi z NDR chyby

Marx (Karel) ... vynálezce myšlenky, že systém v NDR je lepší než ten v NSR

Šajbu ... pokřik ruských hokejových fanoušků, kteří chtějí vidět gól

Jiří Bubla ... bývalý reprezentační obránce, otec J. Šlégra, obchodník s heroinem

Škoda 120 ... na socialistickém regulovaném trhu naprosto nedostatkové zboží

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz

Nadpis redakčně upraven