Řápková jde doslova přes mrtvoly
Autor: Odjinud | Publikováno: 10.11.2009 | Rubrika: Politika
Ilustrace
Asi každý, kdo psal jakoukoliv diplomovou práci ví, že jsou jasně daná pravidla, jak práci psát - od řádkování, přes velikost písma, až po odstavce. Nechápu, proč toto pro politika ODS neplatilo a nikdo práci nevrátil. Obzvlášť, když se jednalo o práci rigorózní, která by měla mít ty nejvyšší kvality.

S podivem už několik týdnů sleduji kauzu okolo plzeňské právnické fakulty. A vývoj z posledních dnů donutil i mě vyjádřit svůj názor na tuto kauzu. Poslední kapkou pro mne byly trapné lži chomutovské primátorky Ivany Řápkové.

Po pravdě jsem ještě nedávno I. Řápkové věřil. Pustila se s vervou do problému, který se naší republice mnoho lidem řešit nechce a i její názory byly poměrně realistické.

Ale postupně začala vyplouvat na povrch špína a lži. A Přijde mi, že těch lží už je nějak moc. Nejdříve si nepamatuje jméno jediného profesora (já bych i teď vyjmenoval všechny učitele ze základní školy, ale budiž, každému funguje paměť jinak) a za několik týdnů si zázračně vzpomněla a vyjmenovala celou šestici pedagogů, které si nakonec přeci jen pamatuje. Skvělý výkon si za 5let (nebo méně?) studia zapamatovat 6 profesorů.

Ale ještě více mě znechutila jiná část její kauzy. Před týdnem uvedl J. Baxa, že Řápková měla navštěvovat jeho seminář, ale ani jednou se ho nezúčastnila. Přesto má zápočty i zkoušku. Aby nebylo podivných okolností málo, vše má v indexu zapsáno v jeden den. Další pochybný detail je, že zápočet získala o rok dříve, než jí vůbec začal onen seminář trestního práva. Nějak moc záhad,nemyslíte?

Řápková na svou obhajobu uvedla, že navštěvovala seminář Baxova kolegy docenta Pipka. Ten je již rok po smrti, takže se jeho verzi nedozvíme. Avšak Baxa jasně tutu verzi vyvrací s tím, že doc. Pipek zápočet udělit nemohl, protože žádný seminář nevedl (to zní logicky, že?).

Kde je pravda, ať si každý rozmyslí sám, ale pokud I. Řápková lže, jakože tomu indicie nasvědčují, tak je její chování vrchol trapnosti, protože zaštiťovat se nežijícím člověkem, na to už musí mít člověk silný žaludek. A žádnou morálku.

Tu asi nemá ani Marek Benda, který ze své diplomové práce udělal změnou písma a formátování rigorózní práci. Divím se, že na to jeho školitel nebo oponent nepřišli, protože zde nejde jen o podvod ze strany M. Bendy a měli by být potrestáni i všichni, kterým tato práce prošla pod rukama a nic neřekli.

Asi každý, kdo psal jakoukoliv diplomovou práci ví, že jsou jasně daná pravidla, jak práci psát - od řádkování, přes velikost písma, až po odstavce. Nechápu, proč toto pro politika ODS neplatilo a nikdo práci nevrátil. Obzvlášť, když se jednalo o práci rigorózní, která by měla mít ty nejvyšší kvality.

A pak poslouchat Bendovo trapné žvatlání a vysvětlování proč, nač, zač, to už byl vrchol ubohosti. Divím se, že nemají dost morálky a sebeúcty, aby šli s pravdou na povrch. Ale co bych od politiků čekal...

Člověk se cítí opravdu zoufale, když porovná praktiky těchto "šikulů" s běžnými studenty, kteří musí roky tvrdě dřít, aby se dostali až ke kýžené metě v podobě titulu.

Nejhorší na tom všem je, že tito podvodníci o své tituly nejspíše nepřijdou, a tak se budou celý život honosit lživými tituly, stejnými jako my ostatní, kteří jsme je získali tvrdou a poctivou prací. To jsme to dopracovali. Když ne sebrat tituly, tak alespoň profackovat by tito šejdíři zasloužili.

Napsal Marek Papež pro http://www.blog.idnes.cz