Nic proti strejcovskému vystupování, ale muselo by mít nějakou úroveň a ne sršet humorem a mluvou páté cenové skupiny po šestém pivě. Už v době vajíčkády to byl právě Vítězslav Jandák, který obvinil ideologického soupeře z fašismu, ačkoli se "vajíčková intifáda" zorganizovala zcela mimo politické strany do facebooku.

V neděli měli socialisté mítink v Českém Krumlově a tvrdí, že jejich shromáždění bylo narušeno skupinou lidí myšlenkově spřátelených s ODS nebo TOP. Skutečností je, že skupinka lidí byla na ostrůvku uprostřed Vltavy a byla jednoznačně fyzicky oddělena od mítinku a tudíž k jeho přímému narušení nedošlo.

A čím že se tedy ona skupinka provinila? Vystřelila jednu rachejtli a párkrát použila sirénu. Podle bývalého šéfa ČSA Tvrdíka prý tito lidé pouštěli sirénu ve chvíli, kdy měl promluvit někdo z vedení ČSSD. Dokonce se sám postavil do role soudce a prohlásil, že došlo k porušení shromažďovacího zákona a okamžitě odůvodnil, co si pod takovým porušením zákona představuje: "Je to všechno, co ruší pokojný projev předáků sociální demokracie či možnost účastníků toho mítinku ptát se předáků sociální demokracie."

Skvělé, takže pokud by došlo k něčemu podobnému na mítinku jiné strany, tak by asi podle Jaroslava Tvrdíka o porušení zákona nešlo. Je podivuhodné, jak socialisté dokáží ihned každého obviňovat z porušení zákona a zaujatosti proti ČSSD, byť se jedná o naprosto neškodnou věc, která jen není socialistům po chuti.

Vítězslav Jandák přirovnal onu skupinku s rachejtlí k nacistickým jednotkám SA (Sturmabteilung). Tyto jednotky byly za Hitlera tvořeny z hospodských rváčů, zápasníků a bývalých vojáků a měly za úkol chránit Hitlera a zasahovat proti těm, kteří by narušovali Vůdcův projev. K tomu mají podstatně blíže gorily, které zasahovaly proti nesouhlasným projevům na mítincích před volbami do EP.

Zkrátka Vítězslav Jandák zase jednou, jak se hezky lidově říká, pustil hubu na špacír a zcela přetočil význam a historickou skutečnost tak, aby ČSSD byla tou ublíženou stranou a její protivníci, kteří s velkou pravděpodobností neměli s tímto incidentem nic společného byli vyobrazeni jako fašisté nebo nacisté.

Je to další z řady Jandákových výroků z nejnižšího patra lidské společnosti. Stejně jako když před volbami v roce 2006 prohlásil, že kdo nebude volit ČSSD, tak tomu dá přes držku. Od voleb uteklo již více než tři roky a stále čekám, kdy se u mě pan Jandák zastaví. Vsadím se, že svůj slib stejně jako jiné sliby ČSSD splněn nebude.

Je to smutné, ale na vedení a špičky ČSSD je velice tristní pohled. Lhář a podvodník vedle hulváta, normalizační kádr s estébákem, bývalý komunista vedle upřímného zbohatlíka. A tito lidé chtějí kázat o morálce? Strana, která usiluje o větší kontrolu médií, strana, která si stěžuje na různé pořady v médiích či jejíž předseda žaluje týdeník za karikaturu či fotomontáž, strana, jejíž předseda se bratříčkuje s autokraty a teroristickými státy a jejíž významný člen si s teroristy potřásá rukou, to je dnešní ČSSD. Kam se ztratili ti poctiví členové, kteří byli ochotni za svou pravdu položit i život a kteří brali svou politiku naprosto vážně?

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz

Nadpis redakčně upraven