Může to ten člověk vůbec myslet vážně? Dochází mu, co vlastně vypustil z úst? Uvědomuje si, že je vysoce postaveným politikem opoziční strany a možná budoucím ministrem vlády ČR? Jistě, základní princip je sociálně demokraticky pochopitelný – ty chudáky dole jsme na daních tak oškubali, že bychom jim v době krize mohli něco málo vrátit formou práce pro stát. Arbeit macht frei ! Soudruzi jistě pochopí, že v těžkých dobách se nemohou jen vyplácet sociální dávky a půjdou radostně montovat místo Škodovek třeba Kalašnikovy na státní zakázku.


 

Blahoslavení buď chudí duchem. Ráth se ani nepozastavil nad tím, že to jaksi potom vyústilo ve světovou válku a alternativní metody liberálních ekonomů nazývá fantasmagoriemi. “Proboha, co je to za člověka!” chtělo by se zvolat společně s Leošem Suchařípou ve filmu Kurvahoši .... a středočeského hejtmana přirovnat k onomu primitivnímu buranovi, skvěle ztvátněném Bolkem Polívkou.

 

Bohužel to taková sranda není. Sociálně demokratický kraken to myslí naprosto vážně. Stejně jako to ČSSD myslí vážně se svými recepty z kuchyně Jiřího Havla a jeho teamu expertů. Novomanželské půjčky, prodloužení výplat podpor v nezaměstnanosti, zpomalení deregulace nájemného a další perly. Vše zaplatí štědrý stát, který se na to zase ještě více zadluží. Takže nic nového pod sluncem.


 

Socani totiž ani v nejmenším nechtějí a neumějí krizi řešit. Chtějí ji jen oddálit, aby udeřila s ještě větší silou o pár měsíců, možná roků, později. Pro ně jsou nepochopitelné teze o nastartování spotřeby tím, že se peníze prostě nechají lidem v peněžence rovnou, tedy snížením daní. To jsou prý ony fantasmagorie. Toho bohdá nebude, aby nebylo co přerozdělovat! To by byla pěkná anarchie a bordel v tom našem státečku! Čím by se platily oranžové volební sliby?

 

Naspáno pro http://www.blog.idnes.cz