Jiří Paroubek si coby platformu pro svůj výpad vybral blog. Je příznačné, že právě tento politik zneužívá blog k osobnímu vyřizování si účtů, popřípadě jej bere jako prostředek své politické aktivity například zveřejňováním svých vystoupení v parlamentu. To samo o sobě je porušením daných pravidel.

Politici se na nás valí ze všech stran, až má člověk obavu otevřít konzervu. Blogový prostor by proto měl zůstat těm "obyčejným lidem", kteří chtějí k politice také něco říct a nemají takové možnosti jako politici, aby si zvali novináře na tiskovky, byli zváni do diskusních pořadů v televizi, do rozhlasu a ani nemohou zásobovat tisk svými stanovisky a články.

Ale zpět k tématu. Jiří Paroubek se rozčílil na novináře Steigerwalda, že napsal o ČSSD (pochopitelně v žoldu ODS, ač to nebylo vyřčeno) cosi nelichotivého. Podle Paroubka je Steigerwald setrvalý a zavilý ve své nenávisti vůči ČSSD. Možná, že to tak je, ale takováto kritika sedí od člověka, který je ještě posedlejší a zavilejší touhou po moci a nenávistí k ODS, i když pravda, v zavilé nenávisti ho dávno předběhl David Rath.

Jiří Paroubek se ve svém článku v podstatě zastává odejitého Miloslava Mrštiny a dává jeho případ za vzor, jak se vypořádat s "pseudokazami". Mrština provozoval vykřičený dům a následně jej zrekonstruoval na hotel za státní peníze. Zajímavé je, že Škromachovo ministerstvo práce a sociálních věcí schválilo dotaci na Mrštinův podnik dva dny před volbami.

Jiří Paroubek se ohání tím, že dvě dotace neměly s ČSSD nic společného. První prý šla z evropských fondů, druhá prostřednictvím úřadu práce, kde šéfoval nynější poslanec za ODS. Jenže obojí muselo projít nějakým schvalováním. Evropské fondy jen tak peníze nevydají, pokud projekt není schválen státem a úřady práce těžko mohou disponovat miliony, dotaci musí schválit ministerstvo práce a sociálních věcí.

Sám Mrština se netají tím, že jeho podnik se slečnami, se kterými se nechal zvěčnit, navštěvovaly špičky Lidového domu. K tomu s přiznal i bývalý ministr Škromach, ale byl tam pouze ve dne a žádné sexuální údernice tam neviděl. Navíc na Mrštinu vyplavalo, že má čistou lustraci založenou na podvodu a že spolupracoval s STB.

"Jméno tohoto okresního politika, až do zveřejnění jeho „případu" v MFD nikdo neznal," píše Jiří Paroubek. To je sice hezké, ale znal ho on, jinak by těžko mohl Mrštinu v loňském roce vyznamenat plaketou za zásluhy o ČSSD. Provozování nevěstince, státní dotace na rekonstrukci soukromého podniku, falešná lustrace, spolupráce s STB, to je dost důvodů pro to, aby se takového člověka zbavila každá politická strana.

Paroubek ale svého zasloužilého exčlena brání a srovnává s případem Morava. Prý je důkazem čestnosti ČSSD skutečnost, že Mrština byl odejit a Morava v ODS zůstal. Jenže prohřešek Moravy byl ve srovnání s Mrštinou trapnou epizodkou.

Pokud chce Paroubek srovnávat, pak ať srovnává s Drymlem, který ani náznakem odejít nehodlá a ještě se mstí za odvolávání z funkcí "prásknutím", že v hradecké Střelnici, kterou vlastní ČSSD, byl provozován erotický klub. Tamní ČSSD se brání, že jen nechala po získání nemovitosti doběhnout smlouvu, což trvalo rok, ale Dryml tvrdí, že tam peep show a erotický klub fungoval ještě několik let. Kdo má tedy pravdu?

Předseda ČSSD se ohrazuje proti označení šibalů gaunery a jako příklad Steigerwaldovy zaujatosti uvádí odstaveček věnovaný bývalému sekretáři Doleželovi a jeho pěti na stole v českých. Rovněž mu vadí pojem "začínající vrahouni". A co jiného je případ bývalého sekretáře Srby, který naplánoval nájemnou vraždu novinářky?

Jiří Paroubek musí trpět nějakým druhem slepoty a hluchoty. Vždy vidí a slyší jen to, co chce. Tak se může snadno stát, že zatímco za dob vlád ČSSD narostl počet polcejních odposlechů na neuvěřitelné množství a překonal několikrát dokonce počet odposlechů v pětadvacetkrát větších USA, tak pod Langerem působí "politická policie".

Lustrační podvodník, spolupracovník STB a provozovatel nevěstince je oběť mediálního tlaku provládních novinářů a aktivní blbec Morava je nesrovnatelně větší gauner, kterého si ODS drží. Nazve-li novinář "šibaly" pravým jménem, je to určitě zaprodanec v žoldu ODS.

Jiří Paroubek rád posílá své protivníky ke svému příteli Cimickému do Modré laguny. Vzhledem k tomu, jak se rád zastává různých provozovatelů a návštěvníků nevěstinců provozovaných přímo členy nebo blízkými přáteli ČSSD, bych Paroubkovi doporučil návštěvu jiného podniku. Modré ústřice.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz