Našel jsem v Drymlově případě pozitivní záležitosti hned dvě. První je to, že s vítězstvím socanů v krajských a senátních volbách se sociální demokracie zdravě rozrůznila. Před podzimem 2008 to bylo takové polomafiánské sdružení v Praze v dolní sněmovně parlamentu a kdo na to nebyl napojen, byl zajímavý tak leda pro komentátora deníku Právo pana Mitrofanova, který se specializuje na vnitřní dění u socialistů. ČSSD byla jen pražské centrum, do kterého soudruzi v krajích mohli plkat tak leda když se do něho sami dostali, totiž když se dostali k lizu přímo v Praze. Jinak mohli mečet jak chtěli a když to nebylo Jirkoj po chuti, bylo jim to platný jako mrtvýmu zimník.

 

Dnes už je všechno jinak, konečně i v ČSSD, stejně jako je tomu leta letoucí v ODS, se rodí silné lobby hejtmanů a obecně širších mocenských elit v krajích. I ČSSD bude mít brzo své Tošenovské a Bendly. Také senátorský klub ČSSD je již podstatně silnější a poslanci a další elity ČSSD s ním musí počítat. I ČSSD bude mít své Kubery a Sobotky (teda jednoho Sobotku už určitě mají, ale ten za mnoho nestojí...). Tohle vidím jako velmi pozitivní změny, protože to reálně zmírňuje diktátorské tendence kohokoli, kdo kdy v čele ČSSD bude. A že to Jirka potřeboval jak prase drbání! Budou teď více vidět a slyšet nejen bezpáteřnící obarvení spíš do ruda než do oranžova, ale i sociální demokraté autentičtější, více liberálně naladění, rozumní, kterým se dá věřit"Dobrý den!".
 

Druhou pozitivní záležitostí na případu Dryml je to, že na něj útočí Paroubek. A když útočí Paroubek na Drymla, útočí tím i na Ratha. Rath je Drymlův velký kámoš se stejnými zájmy, koneckonců dělal mu náměstka za jeho ministrování. Takže je vidět, že se to tvrdě neklofe jen v ODS, u lidovců a v zelených, ale také se velké věci chystají mezi Jirkem a Davidem. Jen co je opustí břímě opozice, rozjede se to fest a pak asi doznají Paroubkovy prezidentské ambice značných korekcí. Hurá, už se perou!!

 

Rozhodně nevynechte jeden z posledních blogů pana Polaneckého Třicetikorunový goliáš , ze kterého si dovolím jako ochutnávku a jádro zacitovat následující, aby oranžoví věděli, jak jsou blbí, když se Rathovi, a Drymlovi skládaj na poho život (barevně jsem zvýraznil sám):

 

Ale ono by bohatě stačilo připomenout stanovisko dr. Ratha, ke kterému se dnes nechce znát. Ještě coby předseda LOK a později ČLK chtěl, aby pacienti platili na pohotovosti poplatek 200 korun, stejně jako za den na nemocničním lůžku, za návštěvu lékaře tehdy chtěl poplatek 90 korun.

 

David Rath, červen 2003:
"Jestliže dnes je spoluúčast zhruba devět procent, což ročně dělá asi 14 miliard korun, které pacienti většinou připlatí na léky, pak tato spoluúčast měla stoupnout na 18 až 20 procent a měla by být zavedena nejen na léky, ale na veškerou péči, která není přímo spojena s ohrožením života. Touto spoluúčastí mohlo být zatíženo až 40 procent veškeré péče."

O tehdejších plánech Davida Ratha pak píše tisk dále: "Pacienti by si měli připlácet například za recept, složit tak zvanou ambulantní taxu, tedy když poprvé jdou k lékaři by platili určitý poplatek a pak už ne, platili by dále za den strávený v nemocnici a připláceli by i za dopravu sanitkou. Samozřejmě i nadále by v této spoluúčasti byly zahrnuty léky. Rath se domnívá, že z veřejného zdravotního pojištění by se nadále neměly platit léky, které jsou na předpis i volně prodejné, například paralen."

Vladimír Dryml v úterý 7. ledna 2009 v diskuzi na webu idnes.cz:

Otázka: Jste ředitelem nemocnice, náměstkem hejtmana, senátorem, předsedou představenstva Zdravotnického holdingu královehradeckého kraje, a. s. Můžete mi říci, jaký je váš celkový měsíční příjem?

Odpověď Vladimíra Drymla:

"...Já to v tuto chvíli bohužel nevím. Protože ani nevím, za co dělám. Narozdíl od ostatních lidí já to dělám pro to, že mě to baví, a nedělám to pro peníze..."

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz