Tito stejní obyvatelé Gazy si zvolili do svého čela organizaci zvanou Hamás, která otevřeně hlásá do světa jako svůj hlavní cíl zničení státu Izrael. Tomuto bodu programového prohlášení pak podřídila veškeré svoje konání. Hamás však nebojuje jen politickými prostředky, ale ve jménu svých náboženských ikon hlavně prostředky vojenskými a teroristickými.


 

Ačkoliv předáci tohoto hnutí s oblibou prohlašují, že jejich bojovníci jsou hrdinové a mučedníci, kteří patří do islámského nebe, prostředky jejich boje jsou veskrze zbabělé a podlé. Co si myslet o lidech, kteří vybudují raketové základny v mateřských školkách či podobných zařízeních a odtud odstřelují dnes a denně civilní cíle svého nepřítele ? Co si myslet o lidech, kteří verbují v řadách obyčejných obyvatel živé nosiče pum, které vysílají na území Izraele, by tam ve své poslední vteřině povraždili co nejvíce nic netušících okolostojících ?


 

Má tedy Izrael právo se bránit ? Samozřejmě ANO !!! Byť může býti frustrace Palestinců jakkoli pochopitelná i v dějinných souvislostech, jejich výše popsané konání je prostě absolutně neslučitelné se základními mravními principy života slušné lidské společnosti. Je stejné jako bodnutí vraha nožem do zad náhodně vybrané oběti.


 

Z tohoto hlediska je pro mne absolutně nepochopitelná omluva české diplomacie za výrok, že chápe akci Izraele jako obrannou. Kdo že takovouto omluvu vyžadoval ? No přece slavná vševědoucí Evropská unie a její předáci. Oni si asi myslí, že to Izraelci dělají pro svoji zábavu a z dlouhé chvíle. Asi by měli raději sedět doma a jenom počítat kolik raket Kassám nebo Kaťuša Grand jim přistane na náměstí a kolika mrtvým spoluobčanům mají ten den vystrojit pohřeb. Hlavně, že jinak bude klídek a pohoda. V Bruselu tedy.


 

O to více mi byly smypatické výroky našeho ministra zahraničí, který v první fázi dokázal pojmenovat problémy kolem Gazy pravými jmény. Jaké však bylo moje překvapení při sledování včerejší tiskové konference po zasedání EU-Izrael. Karel Schwarzenberg najednou mluvil normovaným evropským úřednickým ptydepe a ministryně zahraničí státu Izrael Cipi Livniová jen s velkou dávkou diplomatické chápavosti musela vyslovit podiv na snahou EU spasitelů, kteří by chtěli pomoci v řešení konfiktu vysláním jakýchsi pozorovatelů. Ptám se tedy stejně jako ona, k čemu by tam asi byli a jak by pomohli ? K čemu by bylo okamžité stáhnutí izraelských vojsk, když je evidentní, že představitelé Hamásu rozumí jen síle a momentálně svoji “touhou” po jednání jasně přiznali že mají hnědo v kalhotách ?


 

S teroristy se přeci nevyjednává. Se zbabělými teroristy, kteří si jako štít pro svoje akce berou vlastní civilní obyvatelstvo, včetně dětí, už dvakráte ne. Takovéhoto teroristu, zahnaného do kouta, opět pustit ze sevření a s velkou slávou s ním zasednout k jednání jako se seriózním partnerem, návdavkem mu přispět nějakým miliónem eur, aby mohl opět v klidu nakupovat nové rakety a vystřelovat je směrem k izraleským městům a vesnicím, může napadnout jen absolutního hlupáka nebo úředníka z Bruselu, který si nevidí ani na špičku vlastního nosu. Je mi líto sympatického pana Schwarzenberga, že musí vést takovouto delegaci a mluvit jejím jazykem.


 

Ano, včera se ukázala v plné nahotě neschopnost EU při řešení otázek multikuturního soužití. Na vše jen jediný recept. Peníze vybrané od evropských daňových poplatníků bezhlavě rozhazovat plnými hrstmi na rádoby programy maskované jako humanitární pomoc, pomoc lidem jiné barvy pleti, pomoc lidem jiného vyznání, pomoc lidem v nouzi, příště třeba jako pomoc lidem s krátkými ukazováčky. Tyto peníze zatím nic nevyřešily a nevyřeší. Většina jich totiž končí v kapsách různých prostředníků, kteří z toho mají výbornou živnost a jsou lobbysticky navázáni na Bruselské ústředí.


 

Pomoc by měla vypadat úplně jinak. Adresná, konkrétní, za nějaký relevantní skutek. Je přeci evidentní, kdo konflikt v Gaze stále rozdmýchává. Hamás postavit před jasnou perspektivu. Pokud budete stále takto zbaběle útočit, nedostanete nic. Vy jste strůjci utrpení a vy musíte nést zodpovědnost. Ať si to s vámi vaši lidé potom vyřídí sami. Nebude elektřina, nebude jídlo, nebude pití, nebude nic. Dokud však za evropské peníze bude Hamás vládnout takovým způsobem jako doposud, že občas udělá i něco jakoby pro lid a za zbytek peněz bude stále nakupovat vojenské vybavení, konflikt nebude ukončen nikdy a určitě to nespraví pár kamiónů s dekami, vodou a jinou momentální humanitární pomocí, ať si můžeme myslet, že je to potřebné sebevíc.


 

Izrael svojí precizní vojenskou akcí ukazuje světu jedinou možnou cestu. Cestu jak se bránit vyděračským pijavicím, fanatickým náboženským blouznivcům, zbabělým hlupákům s mindákem vlastní nedokonalosti, pomateným bojovníkům za utopistické ideály s rukama od krve. Izrael bojuje za nás. Za všechny lidi, kteří se nechtějí smířit se stále gradující nadvládou pokrytectví, politické špíny, lhaní do vlastních kapes a úplatných demagogických řečníků. Pokud necháme Izrael tuto bitvu prohrát, prohrajeme na dlouhou dobu všichni. Budeme jen dojné krávy, které slouží k tvorbě peněz pro své budoucí likvidátory.

 

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz