Josef Tomáš, bývalý člen Československé strany lidové, spolu s Josefem Voříškem v první polovině 90. let dva roky vydával Týdeník Politika, proslulý výpady proti Židům a zpochybňováním čerstvě nastoleného demokratického systému v Československu.

Tomáš se dnes brání, že "texty publikované v Týdeníku Politika se opíraly o dostupná fakta, světově publikovaná." Soud mu ale za to vyměřil sedmiměsíční trest s podmínkou na dva roky. Tím také skončilo vydávání tohoto štvavého plátku.

Pravděpodobně nejvíce na sebe jejich magazín připoutal pozornost veřejnosti a médií zveřejněním seznamu Židů a židovských míšenců v české politice a kultuře. Na něm jsou mimo jiných také komunisté Miloslav Ransdorf a Václav Exner.

Možná sesmolení tohoto blábolu komunisty přesvědčilo, že Moniku Hořejší má nahradit právě bývalý šéfredaktor Týdeníku politika Tomáš. Sepisování seznamu Židů má tradici i Rusku za Lenina, kde jim ovšem říkali „seznamy třídních nepřátel“.

Na komunisty si zvykat opravdu nechci

Josef Tomáš se ujímá nové role ve chvíli, kdy Izrael podle webu komunistů obranným zásahem v pásmu Aza "zákeřně zahájil nové vojenské tažení proti bezbrannému palestinskému civilnímu obyvatelstvu v Gaze, čímž pokračuje ve státním terorismu." Z úst dlouholetého antisemity tato slova vyznějí ještě výstižněji.

Jen pro doplnění - Tomášem vedený list také zpochybňoval holokaust a obhajoval Protokoly sionských mudrců. Bývalý spolupracovník nového mluvčího komunistů Josef Voříšek v listopadu 2005 odsoudil proces s Tomášem na jednom neonacistickém serveru.

"Nemám v úmyslu v tomto pojednání prokazovat, že naše konání nebylo vedeno rasovým záštím nebo touhou po „seberealizaci“, protože duch křesťanství nám přikazuje litovat nepřátele a upozorňovat na jejich zaslepení," napsal.

Chcete další argument pro podpis petice Na komunisty si zvykat nechceme!, kterou signifikovalo už téměř padesát jedna tisíc lidí?

Napsal Pavel Eichler pro http://www.blog.idnes.cz