O jednoho čestného předsedu o tomto víkendu naše politická scéna přišla. Možná bude mít nového. Mirek Topolánek by si skutečně zasloužil titul uznávaného čestného předsedy ČSSD. Nakonec i před několika okamžiky v Otázkách Václava Moravce Jiří Paroubek poznamenal, že mu setrvání Topolánka v čele ODS nevadí.

Bodejť by mu to vadilo. V zásadě při posledních volbách nemusel hnout ani prstem, aby došel k fenomenálnímu vítězství. Stačilo jen chodit a tu a tam ukazovat na neschopnost, sprostotu a neumětelství, které ODS páchala a páchá.

Paroubek nemusel útočit. Stačilo jen stát a sčítat branky do vlástní sítě, kterých si ODS nastřílela dost a dost. Jestliže Topolánek po volbách chtěl vymetat Augiášův chlív, vymetl ho skutečně neobvykle. Hnůj v něm zůstal a Topolánek zase bude rozhodovat kdo, jak a za kolik ho bude kydat a rozdávat vidle. 

Tak se může Paroubek jen smát a čekat…. Čekat jak se ODS střílením gólů do vlastní branky skutečně unaví a padne na čumák. Trenérem těchto střelců je Topolánek a ten bez ohledu na nesmyslnost této taktiky bude dále velet do útoku. Aby svým povelům dodal závažnosti, občas rozdá nějaký ten kvalitní „pravý“ hák.

Myslím, že ČSSD ve skutečnosti opravdu blahořečí Topolánka a udělá vše proto, aby se on osobně, ODS a i vláda znemožnila na samotnou hranici politické hlouposti. Jsem přesvědčen, že kdyby Paroubek mohl volit předsedu ODS, bude oběma rukama pro Topolánka a půjde volit hned několikrát.

Paroubek Topolánka potřebuje jako budovatele volebního úspěchu ČSSD.

Napsal Lubomír Šula pro http://www.blog.idnes.cz