Nezbývá, než Čunka zastřelit
Autor: Petr Václavík | Publikováno: 14.07.2008 | Rubrika: Politika
Ilustrace
Všechno by bylo jednodušší, kdyby platila povinnost zaplatit za obvinění bez důkazu pořádně mastná pokuta. A stačilo by jen málo, zeptat se dotyčného zda má důkazy pro svá tvrzení a když je nepředloží tak mu okamžitě vypálit pokutu. Myslím si, že by spousta politiků i novinářů zaplakala a začali by si dávat pozor na hubu. Tohle se totiž může stát každému na koho se zaměří sdělovací prostředky a lze takto zničit prakticky každého v tomto státě.

Po takové celostátní honičce na Čunka je výsledek nulový

Obrovská masa lidí v tomto státě nebude věřit už nikomu, kdo by ještě chtěl Čunka očistit, protože po té masáži novin, politiků a různých politologů jsou všichni přesvědčení, že je vinen. Z internetových diskusí je jednoznačně jasné, že nikdo nechce slyšet, že by mohl být nevinný a je stálá potřeba něco vyštrachat a nebo tomu dát jiný směr a najít něco úplně jiného co by ho vyhnalo z politiky. Teď opozici nezbude nic jiného než si za svoje peníze objednat nový audit v Moskvě od nějaké renomované firmy, aby to dopadlo obráceně, jinak nebude jistota nikdy, protože firma Kroll je určitě v žoldu ODS a slouží Topolánkovi jenom proto, aby udržel vládu.

Všechno by bylo jednodušší, kdyby platila povinnost zaplatit za obvinění bez důkazu pořádně mastná pokuta. A stačilo by jen málo, zeptat se dotyčného zda má důkazy pro svá tvrzení a když je nepředloží tak mu okamžitě vypálit pokutu. Myslím si, že by spousta politiků i novinářů zaplakala a začali by si dávat pozor na hubu. Tohle se totiž může stát každému na koho se zaměří sdělovací prostředky a lze takto zničit prakticky každého v tomto státě. Čunka ani lidovce nemusím, ale musím uznat, že ta zabejčenost Čunka byla opravdu silná a nevzdává se ani po těch všech obviněních, které na něj nasbírali. Stejně , ale nemá vyhráno, protože teď se všichni budou opět snažit zpochybnit audit a ta renomovaná firma, která prováděla to šetření bude ráda když odtud vypadne s čistým štítem a nebude obviněna z braní úplatků, protože většina si myslí, že  Čunek je vinen a tak to přece nemůže být jinak. Už to slyším ,, stejně ty prachy někde ukrad a všechno je uplacený, jinak by si je nevydělal kdyby nebyl v politice“.

A Paroubek to říká jasně : "Ani bazén sava nedokáže smýt z vicepremiéra Čunka špínu, která na něm v důsledku obvinění ze strany policie ulpěla," píše Paroubek. Představitele koaličních stran obviňuje z toho, že jim jde jen o koryta, a proto sehráli "divadlo v duchu 'aby se vlk nažral a koza zůstala celá'“.

 

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz