Dokumenty na Švejnarově webu nejsou to, co o nich Švejnar píše
Autor: Odjinud | Publikováno: 04.02.2008 | Rubrika: Politika
Ilustrace
Z toho vyplývá, že dokumenty, které pan Švejnar označuje jako dokumenty z kompletního spisu, který obdržel od Archivu bezpečnostních složek MV a označil jako materiály zpřístupněných archivovaných svazků jeho rodičů, které se nacházejí ve správě Archivu bezpečnostních složek, nebyly panu Švejnarovi vydány zákonem předepsaným postupem.

"Dokumenty na Švejnarově webu nejsou to, co o nich Švejnar píše," upozornil redakci čtenář Českých médií. Dokumenty prý nejsou vystavené v souladu se zákonem č.140/1996 Sb., a podle zákona č.107/2002 Sb. o zpřístupnění svazků vzniklých činností bývalé Státní bezpečnosti. Chybí v nich podle zákona povinné razítko Ministerstva vnitra ČR:

Zákon č.107/2002 Sb. §10c
Vydání kopie dokumentu
(1) Ministerstvo vydá oprávněnému žadateli na jeho žádost podanou při seznamování se s zpřístupněným dokumentem jednu kopii celého dokumentu nebo vybrané části podle jeho výběru. Ministerstvo každou stranu vydané kopie označí razítkem.Převzetí vydané kopie oprávněný žadatel potvrdí podpisem.

Podle téhož zákona, §10a musí být osobní údaje osobní data jiných osob, jakož i všechny údaje o jejich soukromém a rodinném životě znečitelněny.

Zákon č.107/2002 Sb. §10a
Ochrana osobních údajů
(1) Ministerstvo před zpřístupněním dokumentu oprávněnému žadateli znečitelní v kopii dokumentu datum narození a bydliště jiných osob, jakož i všechny údaje o jejich soukromém a rodinném životě, o jejich trestné činnosti, zdraví a majetkových poměrech.
V kopiích zveřejněných na stránkách http://www.svejnarprezidentem.cz/?page=361.prohlaseni-jana-svejnara nejsou údaje o dalších osobách znečitelněny (viz fragmenty dokumentů z file-0015.jpg a file-0019.jpg)

Čtenář ČM dále upozorňuje: "Kromě toho žádná z fotokopií dokumentů v souborech file-001.jpg až file-0042 není opatřena razítkem podle paragrafu 10c zákona č.107/2002 Sb.§10c.

"Z toho vyplývá, že dokumenty, které pan Švejnar označuje jako dokumenty z kompletního spisu, který obdržel od Archivu bezpečnostních složek MV a označil jako materiály zpřístupněných archivovaných svazků jeho rodičů, které se nacházejí ve správě Archivu bezpečnostních složek, nebyly panu Švejnarovi vydány zákonem předepsaným postupem. V tom případě jsou veškeré informace v dokumentech, stejně jako údaj o celistvosti svazku, zpochybnitelné. Znamená to jinými slovy, že pan Švejnar opět nemluví pravdu a opět si svou výmluvou způsobuje další škodu. Tyto dokumenty mu pravděpodobně kdosi z archivu Ministerstva vnitra dodal protizákonně. Domnívám se, že by se o této věci měl okamžitě dozvědět ministr vnitra, a měl by nařídit vyšetření," píše náš čtenář. 

Převzato z www.ceskamedia.cz