Je to už takový svět paradoxů v té naší malé české politice. Bursík, který Klausovi nemůže přijít na jméno, neboť onen jest prý tuze arogantní a pro jeho názory se mu prej každej, kerej je intělygent, na celičkém světě směje (zvláště pak se smějí v celé řadě anglosaských think-tanků). A už je to tady – jako zelený, tedy velmi sociálně cítící člověk, jehož pantátou je Dienstbier, jenž se soudruhům pro své cítění líbí už úplně, udělal Bursík úplně všechno na světě, aby platil co nejmenší daně z paláců na Malé Straně, které s bratrem restituoval. A tak v lepším případě zatajoval majetek před bývalou manželkou a v horším má na triku mnohamilionové daňové úniky. V každém případě pak projevil kromobyčejnou zdatnost ve vyhýbání se platným předpisům a zákonům. To se mu musí nechat, přímej chlap a šikula je to – Čunek je fakt břídil největší. Udělal bych to taky, jen bych si u toho odpustil moralistické žvásty a komentáře o tom, jak je kdo arogantní. A taky by mě zajímalo, jestli jsou v palácích všude spořivý žárovky, který svítěj na elektřinu vyrobenou z bioplynu (příklad Ala Gora mi nějak nejasně napovídá, že asi ne a že když se tam přiblížíte k elektrohodinám, větrný vír vytvořený pohybem čísílek na displeji vám srazí z čela slamák).

Hrdina Švejnar je též případem sám pro sebe. Ježíšek na krku a pán ještě neví, jestli si to teda jako má lajsnout o křeslo prezidenta nebo ne. Pravý to důkaz jeho rozhodnosti, které by býval na kýženém postě dost užil. Zřejmě ale čeká, až to bude mít vše jisté, pěkně na papíře s podpisy poslanců a senátorů a razítkem od notáře. Nebo že by to byla spíš exemplární ukázka toho, jakou že hodnotu má pro něj nejvyšší ústavní post v jeho rodné zemi v porovnání s jeho funkcemi manažerskými a akademickými?? Bez zajímavosti jistě není ani skladba týmu, který mu má do prezidentského křesla pomoci (tedy pokud se rozhoupe) – pravý to důkaz toho, že jestli bude prezidentem Švejnar, Zieleniec, Pithart nebo Dienstbier, je úplně šum a fuk. Prašť jako uhoď. Správně napsal Paroubek v nedávném svém článku, že eslivá to nevíme, tak v USA liberální znamená jednoznačně levicový a to dle Paroubka kolikrát tak, že komunista je proti liberálovi ouplnej hadr! Jirko, máš recht! No co na mě koukáš, když máš někdy pravdu, tak ti ji uznám, co by ne...??!!

Paní Chytilová se nám zase podepsala pod x-tou petici, tentokrát spolu s exoty typu Kohák navádí k trestnému činu, totiž k nedodržování zákona o poplatích u lékaře, v lékárnách atd. Před několik měsíci jsem ji zase viděl jako jednu ze signatářek petice proti raketám v diskuzi na ČT24, kde prokázala, že je hloupá, až Pán Bůh brání a navíc neumí zfromulovat jedinou souvislou logickou myšlenku. Přesto nám paní režizérka může posloužit jako ideálně typický příklad „intelektuála“ - tento termín nemá nic společného s nějakou zářnou inteligencí, jen se tím chce říct, že osoba se neživí rukama a zároveň je to osoba závislá, což si můžeme přeložit tak, že zpravidla parazituje na práci (většinou ve formě daní, dotací...) ostatních. Tento „intelektuál“ si zpravidla myslí, že je víc než ostatní, že jeho názor víc znamená. Celé se to zpravidla stupňuje, jedná-li se o umělce. Chytilová vykládá o zlých USA a nevinném SSSR, totiž ehm Rusku. Ve 30.letech zase jezdil Werich na výlety do SSSR a pak vykládal o ráji na zemi, později pak hrál v milých pekařsko-císařských komediích, když se tady vraždili a mučili nevinní ve velkém. Prostě tradice jak řemen, je na co navazovat. Jeden blbší jak druhej a ještě se s tím vytahuje. Jděte mi s tím k šípku a Thatcherovou na vás, drzá holoto!!

Napsáno pro blog.idnes.cz