Nemá cenu na tomto místě zdůrazňovat, že kolem sdružení paní Paroubkové něco zapáchá. Ostatně, její pověstný prd se stal již téměř zpravodajskou celebritou, která nevoní už ani příznivcům sociální demokracie. Myslím, že v krátké době budeme znát jména dalších "probohaproč" utajovaných sponzorů, kteří se neradi chlubí svoji charitou, a s největší pravděpodobností budeme opět zírat. Tak jako dneska zíráme na to, že jeden sponzor je jaksi aktivní v hazardních hrách, k čemuž je zcela jistě nezbytné disponovat příslušnou státní licencí, další sponzor zasílá své peníze z Rakouska na základě smlouvy přímo paní Zuzaně pár měsíců před samotnou registrací jejího sdružení u Ministerstva vnitra, no a zatím ten poslední sponzor je bývalým poslancem za KSČ, právníkem a šedou eminencí dění kolem Jiřího a Paroubka i Stanislava Grosse.

Poslední z dosud odtajněných sponzorů bude ale nejspíš pěkný lakomec, protože i kdyby poslal paní Zuzaně celých těch 16 milionů, pořád to nebude dostatečné všimné za státní zakázku od vlády premiéra Jiřího Paroubka, kdy za smlouvu mezi státem a Českou poštou, o pronájmu státních nemovitostí, zkasíroval těžko představitelných 120 milionů korun. A to dá rozum, že samozřejmě toto nebyla jenom ojedinělá státní zakázka. Je také ale docela možné, že pan Miroslav Jansta zase taková držgrešle není a dneska jsou všechny ty vydělané miliony pěkně zdaněné a následně rozposílané na bůhvíjaká další sdružení.

V případě rakouského sponzora zase zcela jistě nemohla paní Paroubková přinejmenším podat daňové přiznání a následně uhradit darovací daň. A to už je záležitost pro kontrolní orgány státu, které si příležitost zcela jistě nenechají ujít. No, a jsme u toho maléru, který naznačuji. Každým dnem je paní Paroubková v čím dál větším průšvihu, který jako normální ženská, kterou nepochybně je, nemůže do budoucna ustát. Nakonec, proč by vlastně měla? Za pár dnů už nebudou stačit její arogantní odpovědi, za pár dnů se možná v celém tom slavném sdružení i osobních financích manželů Paroubkových začne přehrabovat někdo jiný než novináři, a to už bude zle.

Co myslíte, jak dlouho bude trvat, než dnes již rozvedená, paní Paroubková pustí do světa, že vlastně celé to sdružení dělala z podnětu svého manžela a pro svého manžela? A to všechno v době, kdy ani netušila, že může přijít taková životní rána, jakou je rozvod. Co myslíte, jak dlouho ještě bude Zuzana Paroubková krýt vlastním tělem svého bývalého manžela, který už dávno hýčká tělo někoho jiného, a to možná i z peněz, kvůli kterým má ona tolik problémů?

Napsáno pro blog.idnes.cz