Půjde Nova do kytek?
Autor: Dominika Krejčí | Publikováno: 13.12.2004 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace
Dvořák, Šmuclerová, John, Rössler, Zuna – hlavouni současné Novy, kteří však často působí neučesaným dojmem „mnoha kohoutů na jednom smetišti“. Trapné etudy kvůli pornu, zbrklé výměny moderátorů, zkratkovité zavádění a ještě ukvapenější rušení pořadů i formátů.

Neodmyslitelný fenomén let devadesátých, mocný politický hráč s několika spodky i esy v rukávu na přelomu tisíciletí. Dnes vyčpělá, nemastná a neslaná všehochuť. Těmito stadii prošla či prochází televize Nova.

Zřetelný sestup dolů je průvodním znakem zejména posledního půldruhého roku. Hlavní příčiny?

Finanční žraloci z PPF, kteří stále vlastní „naši vaši televizi“ jsou možná dobří spekulanti s investičním čuchem, pro svěřený projekt však nedokáží správně „žít“ a „dýchat naplno“. Ano, Nova bez Železného je jako klobása bez hořčice.

Nově chybí vizionář, jenž by jí se správným drajvem směroval a vedl k zaplňování mezer na trhu, udával tempo a nebál se marketingový obraz okořenit originálními a neotřelými postupy. Ano, Nova bez Železného je jako pivo bez pěny.

Dvořák, Šmuclerová, John, Rössler, Zuna – hlavouni současné Novy, kteří však často působí neučesaným dojmem „mnoha kohoutů na jednom smetišti“. Trapné etudy kvůli pornu, zbrklé výměny moderátorů, zkratkovité zavádění a ještě ukvapenější rušení pořadů i formátů. Každý chce vést, nikdo to pořádně neumí a nemá dostatečnou autoritářskou auru. Ano, Nova bez Železného je jako klobása bez hořčice rutinně spláchnutá pivem bez pěny.