Šok: Mladí konzervativci se nebrání komunismu!
Autor: Pavel Křepelka | Publikováno: 29.05.2004 | Rubrika: Politika
Ilustrace
Kupčení s posty i na této úrovni, zpronevěření se původním ideálům – jasné důvody, proč striktně antikomunistický Portál mění institucionální zaštítění a ukončuje úzkou spolupráci s MK.

„Éra vypjatého a poťouchlého antikomunismu musí skončit, KSČM je standardní parlamentní strana se solidní členskou základnou. Prioritou je boj proti socanům.“ To jsou slova člena nejužšího vedení Mladých konzervativců (MK), jenž si však nepřál být jmenován. Je to snad opožděný apríl? Vždyť tato organizace měla boj proti komunistům od počátku ve vínku. Další členové vedení postoj potvrdili. Májový apríl je smutnou realitou. Jiná doba, jiný kabát. Neuvěřitelné! „Jsou to jen spekulace, ale k nějaké dohodě muselo dojít, konzervativci na poslední chvíli zrušili antikomunistickou demonstraci,“ uvedl člen dobře obeznámený s aktuálním děním. Ano, dlouho připravovaná prvomájová demonstrace na Letné byla oficiálně zrušena, vedení se od ní na internetových stránkách distancovalo. Přitom ještě zhruba týden předtím rozeslali konzervativci tiskové zprávy, ve kterých používali silná hesla jako „Nedržme hubu a krok!“, „Zastavme komunisty!“ a podobné. „Může za tím být nějaký obchod, komunisté například mohli nabídnout příznivci MK místo asistenta poslance či senátora,“ pokračuje zdroj.

Kupčení s posty i na této úrovni, zpronevěření se původním ideálům – jasné důvody, proč striktně antikomunistický Portál mění institucionální zaštítění a ukončuje úzkou spolupráci s MK. Redakční rada tak rozhodla stoprocentní většinou. Zůstáváme nadále antitotalitárním periodikem obhajujícím liberální hodnoty. Bereme si za příklad skupinu členů MK, kteří se i přes zákaz vedení dostavili jako soukromé osoby na letenskou demonstraci a zajistili její relativní úspěch.

Vyšlo v Portálu 3/2004