Soudruh Uhl vrací úder
Autor: David Prokop | Publikováno: 04.08.2007 | Rubrika: Reakce
Ilustrace
Soudruhu, jste rasista a ne ledajaký. Kromě šíření třídní nenávisti, která je stejně zrůdná a nebezpečná jako nenávist rasová, váš rasizmus spočívá v tom, že přistupujete k lidem na základě barvy kůže – viz události v Matiční ulici před časem a vaše činnost vládního zmocněnce.

http://www.blog.idnes.cz

19.července jsem zde uveřejnil blog s názvem „Trockista Uhl žaluje Janáčkovou – rasista žaluje rasistku?”. Soudruh Uhl na něj dnes odpověděl na Neviditelném psu (ačkoli text originálně „vyšel” tady a objevil se i jinde). Jeho text následuje níže, pod ním je pak moje reakce.

Tedy soudruhův text nejprve:

David Prokop o mně napsal článek (Neviditetelný pes 25.7.) Protože je založen na nesprávných představách a nepravdách, chci poznamenat, že

1. nejsem rasista

2. nikdy jsem nehlásal žádnou totalitární ideologii ani nenávist, nikdy jsem například nevystupoval proti sedlákům a jejich dětem, jak mi podsouvá pan Prokop

3. poprvé jsem četl pojem „třídní klíč“ v textu pana Prokopa

4. jsem nikdy nebyl členem ani kandidátem KSČ, ani jiné strany Národní fronty

5. z devíti let kriminálu (1969-1973 a 1979-1984) za „podvracení republiky“ jsem byl na ony prvé čtyři roky odsouzen mj. i za revoluční marxismus, k němuž jsem se hlásil (toto označení je často chápáno jako synonymum trockismu); za trocisku jsem se nikdy neprohlašoval

6. jsem byl v letech 1984 – 1991 členem IV. internacionály a s jako takový jsem byl zvolen v červnu 1990 poslancem Federálního shromáždění

7. omlouvat se nemám za co

8. jsem spolu s třemi dalšími bývalými politickými vězni v prosinci 1989 založil Konfederaci politických vězňů Československa.

K tomu dodávám, že

9. David Prokop je buď blázen, nebo lhář

10. Neviditelný pes porušuje zveřejňováním jeho nepravd a urážek zákony

Petr Uhl 

 

Moje reakce, rovněž v bodech:

Ad 1. Soudruhu, jste rasista a ne ledajaký. Kromě šíření třídní nenávisti, která je stejně zrůdná a nebezpečná jako nenávist rasová, váš rasizmus spočívá v tom, že přistupujete k lidem na základě barvy kůže – viz události v Matiční ulici před časem a vaše činnost vládního zmocněnce.

Ad 2. Podsouváte vy. To byly jen příklady, kterých bych mohl uvést desítky. Nejde jen o děti sedláků.

Ad 3. Termín „třídní klíč” bude zřejmě můj vynález, to nevím jistě. Opět se zde jedná o naprosto vedlejší záležitost. Nemlžte.

Ad 4. V KSČ jste nebyl, protože jste byl levější než oni. Čili ještě horší než oni. Zřejmě spoléháte na to, že většina lidí neví nic o trockizmu.

Ad 5. Tak to vidíte, že to jde někdy nelhat a nemlžit – revoluční marxizmus.

Ad 6. Viz bod 5.

Ad 7. Omlouvat se máte za co. Že vás hanba nefackuje. Měl byste lézt kanálama a ne drze usilovat o veřejné funkce.

Ad 8. Byl bych velmi zvědav na to, co by se stalo, kdybyste se býval objevil na nějaké z dnešních akcí KPV.

Ad 9. Nejsem blázen, ani lhář a i kdybych byl, narozdíl od vás vím, že já jsem nešířil zločinecké ideologie a neškodil.

Ad 10. Rozumím ti dobře, soudruhu, že mi hrozíš žalobou??

Napsáno pro blog.idnes.cz