Poslanecké buřty za pětikačku, dáte si? ...aneb politická jelita
Autor: Petr Koutný | Publikováno: 11.07.2007 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace
Jakoby jim nestačilo, dráždit lidi neochotou se bavit o imunitě, o poslaneckých platech a nepochopitelných poslaneckých výhodách, oni k tomu ještě dráždí nás s tou jejich hospodou. No, všechno za babku tam mají a přitom se ještě ožírají.

Neznám přesný ceník z poslanecké hospody, ale co vím z doslechu, tak tam není draho. Dá se tam dobře najíst a neuvěřitelně levně opít, takže proč tam nezajdeme? Já nevím jak Vy, ale když chci pivo, tak za dvacku a když k tomu přidám něco teplého, co se na talíři nehýbe, tak to mám za kilo. A k tomu mám ještě zdanitelný příjem, ale kdybych mohl tak bych si dal něco co chutná poslancům ( a jejím peněženkám).

Nevidím žádný rozumný důvod, proč poslanci tak dokonale a neústavně ( můj strýc říká „ šoustavně“) štvou lidi proti sobě. Jakoby jim nestačilo, že jsou vidět na záběrech televize jak si při práci čtou, líně zívají a očividně se nudí.

Jakoby jim nestačilo, dráždit lidi neochotou se bavit o imunitě, o poslaneckých platech a nepochopitelných poslaneckých výhodách, oni k tomu ještě dráždí nás s tou jejich hospodou. No, všechno za babku tam mají a přitom se ještě ožírají.

Být politikem, by měl být člověk ( podle mého názoru), který se sám v životě prosadil, získal uznání společnosti a své moudra by chtěl dál šířit. Mohl by to být člověk zajištěný jak hmotně tak myšlenkově a plný ideálů si to namířit do politiky.

To by potom panečku byla demokracie!

Namísto toho mi to připadá, jako by se tihle ti rádoby politici ( na Moravě jim říkáme „ rychlokvašky“)  doma nestihli ani pořádně najíst, či přečíst noviny.

Hm, a že by to byla elita národa?.......

Napsáno pro blog.idnes.cz.