Libuše Barková: Čunek nepřestává zlobit .....
Autor: Odjinud | Publikováno: 21.06.2007 | Rubrika: Politika
Ilustrace
Čunkův projev označil za nešťastný dokonce i Topolánek. Nelze se proto divit ČSSD, že na středu iniciovala hlasování o nedůvěře vládě. Vláda dnes ale nepadne. Paroubkovo tažení proti koaličnímu kabinetu připomíná spíše smutnou postavu dona Quijota před větrnými mlýny. Vládu totiž před smrtelnou křečí chrání dva přeběhlíci právě ze sociální demokracie. Melčák a Pohanka ohrožené ministry ochotně pokropí živou vodou.

Nemusím vůbec chodit do sněmovny, protože jsem senátor. Stejně tu slyším jenom samé urážky, prohlásil v pátek před poslanci trochu furiantsky a trochu uraženě vícepremiér Jiří Čunek,. A od řečnického pultíku pak vršil jednu hloupost za druhou. A nejen to, ostře napadl korunní svědkyni; ba dalo by se říct, že jí zastrašoval. Na své bývalé sekretářce nenechal  nit suchou. Takhle se gentleman nechová. Dámu by veřejně pomlouvat neměl. A když už, tak by jí měl ve sněmovně zajistit stejný prostor a čas na obranu. Aspoň navenek by to působilo, že svou při vede podle pravidel fair play. Takhle zůstala jen trpká pachuť a pocit, že opravdu vyvíjí nátlak na orgány činné v trestním řízení.

Čunkův projev označil za nešťastný dokonce i Topolánek. Nelze se proto divit ČSSD, že na středu iniciovala hlasování o nedůvěře vládě. Vláda dnes ale nepadne. Paroubkovo tažení proti koaličnímu kabinetu připomíná spíše smutnou postavu dona Quijota před větrnými mlýny. Vládu totiž před smrtelnou křečí chrání dva přeběhlíci právě ze sociální demokracie. Melčák a Pohanka ohrožené ministry ochotně pokropí živou vodou.

A pohádkových kouzel v Poslanecké sněmovně funguje víc. Jak jinak než mávnutím čarovného proutku lze vysvětlit, že peníze na příspěvky za mandáty v parlamentu nebo v krajských zastupitelstvech budou letos opět pro všechny politické strany, třebaže ani jedna z nich neměla svou zprávu o hospodaření v pořádku. Zákon přitom stanoví, že strana, která nedodá audit kompletní a včas, nemůže od státu žádné peníze dostat. Poslanci ale benevolentně zvedli ruku pro usnesení, které výplatu příspěvku „provinilcům“ umožňuje. Nepřipomíná vám to jednu lidovou moudrost o kapřících v rybníku?

Pan prezident prohrál soudní spor s justičním čekatelem. To Václava Klause asi nepotěší. Zvlášť když před nedávnem musel kapitulovat i před předsedkyní Nejvyššího soudu dr. Brožovou. Ale přesto je tato událost ve svém důsledku optimistická. Minimálně proto, že podává zprávu o stavu demokracie v naší zemi. Za časů Gustáva Husáka by takovému soudnímu výroku neuvěřili ani čtenáři nejfantastičtější scifi literatury.

Barbora Škrlová-Anička se našla! Sama se přihlásila na velvyslanectví v Kodani. Měla s sebou svého otce, advokáta a bývalého elitního policistu. A samozřejmě novináře. Člověk by rád i přes ten mediální humbuk věřil v čisté úmysly. Kdyby Barbora hned v prvních větách nezpochybnila výpověď týraného Ondřeje...

Libuše Barková, Napsáno pro názorovou rubriku deníku Metro

Redakce: A co vy paní Barková, už jste přestala zlobit? :-)