Grossovo volební vítězství
Autor: Michal Simkanič | Publikováno: 10.11.2004 | Rubrika: HotNews
Ilustrace
Vítězství se však zaslouží ocenit i v jiných kategoriích – například o nejhloupější televizní vystoupení. Zde by musel zcela bezkonkurenčně zvítězit pan poslanec Karásek, místopředseda politické strany, který byl tak rozrušen z postupu celých dvou kandidátů, že ani nevěděl, v jakém je to vlastně volebním obvodu. Zdá se, že víc než jeden postup už je prostě pro „mumii svobody“ nepočítaně mnoho.

Každý z vás se už někdy setkal s žertovnou příhodou, když se ve společnosti dospělých ocitne malé dítě a protože se z přechodného nedostatku kamarádů chce zapojit do debaty, tak se snaží hovořit jako dospělý. Padne nějaký ten komický výrok a malý mudrlant je zpravidla odměněn pamlskem a odeslán do dětského pokoje.

Takhle nějak v rámci politických debat dnes vypadá náš pan z personální nouze premiér a hezky to vypovídá o absolutní vyprázdněnosti stávající sociální demokracie. I přesto však je tento jen nedávno uhrům odrostlý mládenec jasným vítězem právě proběhnuvších voleb.

Uspokojivě rostoucí okruh svých nenávistných kritiků, kteří právě začali doufat, že jsem se definitivně zbláznil, musím zklamat, protože své tvrzení mohu hravě doložit. Zatímco ODS získala téměř polovinu krajských mandátů a je na nejlepší cestě získat rekordní počet senátních židlí, Stanislav má už nějakou chvíli své jisté. Volební kampaň za jeho upřímnou tvář byla nepochybně historickým rekordem nejen jeho vlastní strany, ale určitě i na celé české politické scéně vůbec. Kvalifikované odhady jdou až někam přes dvě stě milionů korun. Z tohoto objemu tekla pravděpodobně obrovská část přes jeho více než spřátelené agentury a mnohdy so asi ocitla přímo pod kontrolou jeho skromné a jistě také upřímné manželky.

Vítězství se však zaslouží ocenit i v jiných kategoriích – například o nejhloupější televizní vystoupení. Zde by musel zcela bezkonkurenčně zvítězit pan poslanec Karásek, místopředseda politické strany, který byl tak rozrušen z postupu celých dvou kandidátů, že ani nevěděl, v jakém je to vlastně volebním obvodu. Zdá se, že víc než jeden postup už je prostě pro „mumii svobody“ nepočítaně mnoho. Pochváleni budiž i pánové Kasl, Zieleniec a Železný, kteří svým přístupem ke všem těm různým drobným a nezávislým všech barev jasně přispěli k jejich vymazání z politické scény. Už bylo na čase…