Vstříc eusocialismu. Již tato generace, soudruzi, bude žít v dobře přerozdělené energetické bídě
Autor: Martin Gust | Publikováno: 29.09.2021 | Rubrika: Politika
Ilustrace
"Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur." Kdepak asi udelali soudruzi z Bruselu chybu ?

"Na stabilizaci sítě se zřejmě časem budou muset podílet i domácnosti," řekl šéf státni firmy ČEPS Martin Durčák.  Takovy hezky vyraz pro odpojeni elektriny. Hoši, děkujem. Vsechny dale vyjmenovane duvody zdrazovani jsou regulacne administrativni. Nikdo neinvestuje do zlepsovani starych technologii, protoze nevi jestli se predpisy zase nezmeni.  Banky se zacinaji ridit ideologii, nikoliv ziskem.

"Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur."
Kdepak asi udelali soudruzi z Bruselu chybu ?

Cim vetsi procento vyroby elektriny presunete na "obnovitelne" zdroje závislé na počasí, tim vetsi musite udrzovat záložní kapacitu na co nejrychlejší pokryti vypadku. To je samozrejme drahé, protoze za takovou pohotovost musíte platit provozovatelum. Staty se logicky snazi platit co nejméně, takze se efektivni zaloha balancuje na co nejnizsi urovni. Pokud to v Evropě delalo par zemi, mohly si vypomoci nakupem i sousedu. Pokud v takovem systemu pojedeme vsichni.....

Britska vlada chce navrhnout zakon, podle ktereho by domaci dobijecky elektromobilu musely byt opatrene systemem dalkoveho vypinani pro pripad nedostatku elektriny v siti. Ten ma zajistit, aby se dobijelo jen mimo spicky. Spicka je urcena od 8 do 11 rano a od 4 do 10 odpoledne. Stastnou cestu.

Jako hezkou ilustraci k panujicimu nadsenemu budovani energeticky chude spolecnosti nabizi CRo porad o padesatych letech u nás, kdy si po protestech kolem menove reformy a vzpoure v Madarsku komuniste uvedomili, ze nemohou obcany jenom mocensky drtit, ale musi jim taky trochu nasypat do korytka.
Kdypak prokouknou budovatele lepsich zitrku nasich časů?

Uplne mi nabihaji vzpominky na detstvi. Nemuzu se dockat, az se zase rano z radia ozve: "Odber elektriny podle druhého stupně. Regulacni stupeň pro odběr plynu..." 😁
A pak si společně s Kájou osladime kávu o neco víc.

"Timmermans je přesvědčen, že i přesto, že je nyní Evropa částečně paralyzovaná cenovým nárůstem energií, nesmí se zpomalovat. Energetická přeměna má naopak zrychlovat. K tomu, aby nedošlo k finančnímu zruinování chudších, bude podle něj nejefektivnější „zátěž dobře přerozdělovat“.   (Echo)


Jiz tato generace, soudruzi, bude žít v dobře prerozdelene energeticke bídě.

Na tom přicházejícím energetickém šoku mě zvrhle nejvíc baví jak se všichni tváří, že to vůbec netušili a ze s tím nemají nic společného.


A přitom do těch sracek urputně a úmyslně plujeme minimálně od Pařížské dohody. Jenže žádný z politiků neměl koule na to, aby houpal lodickou a jeste pritom vypadal jako nepřítel Matky Země.


Jedinej Donald Trump, jo, ten bizarní oranzovej muzik, kterymu vsichni slusnolide denne demonstrativně venovali petiminutovku nenavisti a pri zazneni jeho jména si dodnes musí obřadně odplivnout, tak tenhle Donald mel jedinej dost rozumu, aby hodil zpátečku a ještě pritom stacil z USA udelat energetickeho vývozce.


Vsak jsme s ním taky po zasluze zatočili. Zelenou bídu si rozvracet nedáme.

Zdroje: https://www.forbes.com/https://www.bloomberg.com/ - Seznamzpravy.cz

Podpořte nás v šíření necenzurovaných informací!

Jak nám můžete pomoci?

Sdílejte naše články.

Nebo finančním darem:

Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 002
Ze zahraničí: IBAN: CZ2320100000002700168305, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
 
Případně kupte knihy u našeho spolupracujícího e-shopu a šiřte je mezi přátelí:
Ohrožená Evropa: Rodící se krize
Německý terorismus v Československu: Krvavý podzim 1938 v Čechách a na Moravě
Jak nás Západ okradl o naš zlatý poklad: Kam zmizel zlatý poklad republiky
Češi jako trojský kůň USA v Evropě? Zpravodajská služba - Vyšší forma diplomacie

Jak novináři manipulují
Politický nekorektní životopis aneb účtování s Mohamedem