Do nebe volající pokrytectví. Izrael je demokratickou zemí, respektující lidská práva všech jeho obyvatel, a je neustále pranýřován nevládními organizacemi, institucemi OSN i mainstreamovými médii
Autor: Hana Lukešová | Publikováno: 07.02.2020 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace
Můžeme vidět, že se jedná o do nebe volající pokrytectví. Izrael je demokratickou zemí, respektující lidská práva všech jeho obyvatel na základě rasy, vyznání i pohlaví a je neustále pranýřován nevládními organizacemi, institucemi OSN i mainstreamovými médii, zatímco afroasijské, většinově muslimské, diktatury pod drobnohledem všelikých „bojovníků za mír“ nejsou.

Na okraj k pokrytectví ICC. Vyšetřovat osady? Ano. Vyšetřovat kanibalismus? Ne.

 

Roku 2017 hlavní žalobkyně Mezinárodního trestního soudu (ICC) v Haagu Fatou Bensouda naznačila, že se Američané dopustili válečných zločinů v Afghánistánu. Roku 2019 se Bensouda rozhodla obvinit  z válečných zločinů pro změnu Izrael, klíčového amerického spojence na Blízkém východě. Jak „překvapivé“.
 

Nyní se podívejme, kdo je Fatou Bensouda? O koho se jedná? Bensouda působila jako generální prokurátorka a ministryně v Gambii pod diktátorem Yayhou Jammeha. Je známo, že Jammehův režim je zodpovědný za příšerná zvěrstva, včetně vražd, mučení a znásilňování. Proto je naprosto nepochopitelné a pokrytecké, že tato dáma špiní Spojené státy a izraelské politické a vojenské předáky jako hlavní démony světa, kteří údajně páchají válečné zločiny, než aby se raději zaměřila na svou vlast a zkoumala válečné zločiny a zločiny proti lidskosti ve své zemi. Jenže to je nemožné, protože právě Bensouda je hlavní osobností v Gambii, zodpovědnou za veškeré zločiny včetně zločinů nelidskosti, které se v Gambii udály.
 

Dokonce i některá média připustila, že „Hlavní gambijská rada pro pravdu, usmíření a reparace“ přiznala, že Bensouda „pravděpodobně“  hrála „klíčovou roli“ v ukrutnostech, které byly v této zemi spáchány. Je tedy úděsné, že hlavní žalobkyní ICC je žena, která je sama zodpovědná za porušování a popírání lidských práv, dané Chartou OSN, jak potvrdil odborník na mezinárodní právo Dr. Eugene Kantrovich. Bensouda však odmítla komentovat svůj podíl za spáchané ukrutnosti a odmítla zahájit vyšetřování zločinů proti lidskosti v Gambii s odůvodněním, že ICC není soudem, který by měl posuzovat lidská práva v jakékoliv zemi. Jedná se o zvláštní argument vzhledem k tomu, že její hlavní vznesená obžaloba proti Izraeli zmiňuje lidská práva nejméně 48krát.

 

Trestnímu stíhání se vyhnula i Rovníková Guinea, která je považována za ještě krutější diktaturu než-li Gambie. Vedoucí představitel a diktátor Rovníkové Guinei Teodoro Obiang, který v současné době ukrývá Jammeha, je přímo zodpovědný za únosy, týrání a vraždění odpůrců tamějšího režimu,  zneužívání bezpečnostních sil k potírání opozice v zemi, systematické mučení vězňů zadržených bezpečnostními silami a za kruté a nelidské podmínky ve věznicích, ohrožující zdraví a život vězňů. Co hůře Obiang je nejen zodpovědný za rozkrádání miliard dolarů z pomoci určené Rovníkové Guinei, ale navíc je podezřelý z kanibalismu a stahování živých lidí z kůže. Pravdou je, že by Obiang nemohl být v současné době za žádných okolností stíhán za zločiny proti lidskosti ve své zemi, protože Rovníková Guinea není členským státem ICC. Jenže na druhé straně ani USA a Stát Izrael nejsou členy ICC, tudíž je za každých okolností protiprávní obviňovat a stíhat USA a Izrael.
Můžeme vidět, že se jedná o do nebe volající pokrytectví. Izrael je demokratickou zemí, respektující lidská práva všech jeho obyvatel na základě rasy, vyznání i pohlaví a je neustále pranýřován nevládními organizacemi, institucemi OSN i mainstreamovými médii, zatímco afroasijské, většinově muslimské, diktatury pod drobnohledem všelikých „bojovníků za mír“ nejsou.