Saudský novinář byl napaden na Chrámové hoře palestinskými násilníky
Autor: Hana Lukešová | Publikováno: 10.08.2019 | Rubrika: Ostatní
Ilustrace
Dne 22.7.2019 skupina palestinských Arabů napadla Mohammeda Sauda, soudského blogera, během jeho návštěvy Izraele na Chrámové hoře. Palestinští Arabové slovně napadali Sauda do „sionistů“ , „zrádců“ . „odpadu“ a do „zvířat“ plivali na něho a házeli po něm židle a jiné předměty.

Dne 22.7.2019 skupina palestinských Arabů napadla Mohammeda Sauda, soudského blogera, během jeho návštěvy Izraele na Chrámové hoře. Palestinští Arabové slovně napadali Sauda do „sionistů“ , „zrádců“ . „odpadu“ a do „zvířat“ plivali na něho a házeli po něm židle a jiné předměty. Saudský bloger je součástí známých osobností z mediálního prostředí z arabských zemí, kteří přijeli do Izraele na pozvání ministra zahraničí Yisraele Katze. Delegace Saudů navštívila Jeruzalém, památník holocaustu Yad Vashem a Tel Aviv a Knesset.

Původně byli pozváni čtyři Saudové, dva z nich odmítli z obavy o svou bezpečnost. Další dva souhlasili, obdrželi vstupní vízum do Izraele a pokusili se získat souhlas saudského ministra zahraničí, který jim řekl, že souhlas nemůže udělit, protože Saudská Arábie nemá diplomatické styky s Izraelem.

Den poté, co byl Saud napaden na Chrámové hoře, byl pozván na setkání s premiérem Benjaminem Netanjahuem a ministrem zahraničí Yisraelem Katzem.

Prohřešením mladého blogera se v očích palestinských Arabů je fakt, že uznává právo Izraele na existenci a věří v mírové soužití mezi Židy a Araby. Tzv. Palestinci se obávají toho, že pokud někdy arabský svět normalizuje vztahy s Izraelem, palestinská kauza se stane naprosto bezvýznamnou. Hlavními podněcovateli k násilí vůči Saudovi bylo palestinské vedení pod vládou „umírněného“ Fatahu.