Na Letné umělci lámali čínské hůlky i rdousili ruského plyšového medvěda. Zazářili nahatí Jarda Hutka a Kačka Jacques Bursíková
Autor: Tisková agentura Fejk ňůs | Publikováno: 25.06.2019 | Rubrika: Humor
Ilustrace
Letná, (fň!) - Více než 135 milionů lidí se včera sešlo na pražské Letné, aby dalo velmi statečně najevo, co si myslí o demokraticky zvoleném premiéru Babišovi a demokraticky zvoleném prezidentu Zemanovi. Mnozí z nich riskovali vyhazov z práce či ze školy a především kruté bití od připravených zásahových jednotek, jejichž příslušníci přísahali s ústy umazanými od koblihy věrnost Andreji Babišovi.

Letná, (fň!) - Více než 135 milionů lidí se včera sešlo na pražské Letné, aby dalo velmi statečně najevo, co si myslí o demokraticky zvoleném premiéru Babišovi a demokraticky zvoleném prezidentu Zemanovi. Mnozí z nich riskovali vyhazov z práce či ze školy a především kruté bití od připravených zásahových jednotek, jejichž příslušníci přísahali s ústy umazanými od koblihy věrnost Andreji Babišovi. Nikdo ze 135 milionů demonstrantů se však hrozícího nebezpečí nezalekl a největší demonstrace od roku 1179 tak mohla začít. A to za účasti mnoha nebéčkových herců i zpěváků, kteří byli přesto přijati s hlasitým potleskem a radostným pobrukováním Ódy na radost na rtech. Umělci kritizovali vedle Babiše i Zemana.

„Máme dost toho, jak mluví Zeman rusky v Rusku a jí čínskými hůlkami v čínské restauraci,“ opřel se velmi odvážně šéf Českých elfů Bohumil Kartous do prezidenta Zemana. Hvězda seriálu Nováci Filip Rajmont poté demonstrativně rozlomil čínské hůlky z blízkého bistra a holýma rukama zardousil ruského plyšového medvídka Gríšu. Poté do něj ještě chvíli kopal, plival po něm a nakonec byl společně s rozcupovaným medvídkem odvezen na nosítkách. Telemostem se s demonstranty spojil také Petr Pithart. „Slyšíte? Slyšíte trávu růst?,“ odpovědí mu bylo sborové „Slyšíme trávu růst!“ Poté pana Pitharta na obří obrazovce vystřídal Béda Trávníček a nabídl protestujícím velmi kvalitní a levnou sekačku na trávu.

Tomáš Klus následně zapěl protestsong „Krásná je Evropská komise, krásnější je Evropský parlament“. A jako už tradičně se přiznal, že v zákulisí podvedl svoji manželku. Tentokrát snachou přítomného herce Davida Prachaře Agátou Hanychovou. Zlomeného Kluse vystřídal herec David Matásek v modrém bomberu se žlutými hvězdičkami a zahrál jako z partesu předělávku písně Orlíku „Skinhead“ s novým názvem „EUrohead“. Po vystoupení dětského pěveckého tělesa Sorosův sbor, přešli další uvědomělí umělci, z nichž všichni svorně odmítají dotace, plynule do sorosovštiny. „Já jim nerozumím,“ rmoutil se Andrej Babiš, který v době svého angažmá u STB na hodinách výuky sorosovštiny chyběl.

Chvíli poté vběhl na pódum nahý Jaroslav Hutka, kterého nechtěli organizátoři nechat vystoupit na pódiu. „Lidi, zase mě nechtějí nechat zpívat. A ještě mi Klus ukradl můj protestsong Krásná je zem, krásnější je moře. Lidi, pro tohle jsme zvonili klíčema? Lidi, nevěřte jim!,“ stačil ještě Hutka sdělit a poté byl nemilosrdně rozpůlen ve dví obrovskou a velmi ostře nabroušenou kosou, která se vysunula z hlídkující helikoptéry. Po Hutkovi ještě vběhla na pódium zcela nahá Kateřina Jacques Bursíková a pak již organizátoři zakázali vbíhání nahatých postav na pódium s odvoláním na bruselskou směrnici TER-874/AD21 z loňského května.

Na závěr lidové veselice, kde mnozí vystoupili v krojích s klasickou sorosovskou krajkou, došlo na spálení figurín Babiše i Zemana. „Žádáme jejich demisi a vyhlášení nových voleb, kterých by se účastnili jen ti, co se předem zavážou, že nebudou volit Babiše a Zemana. Žijeme v demokracii, takže budou mít na výběr,“ uvedl pro tiskovou agenturu Fejk ňůs jeden z organizátorů demonstrace Mikuláš Minář, který je nevlastní dcerou vedoucího kanceláře prezidenta Vratislava Mynáře a budoucí sestřenicí někdejšího poslance Vladimíra Mlynáře. Po skončení celé akce se lidé pokojně rozešli domů, aby si o nejkrásnějším a nejstatečnějším dni svého života vyprávěli ještě dlouho do noci. A jestli ještě neusnuli, vyprávějí si o něm dodnes.