Linec se rozhodl rázně skoncovat s politicky nekorektními jmény svých obyvatel
Autor: Tisková agentura Fejk ňůs | Publikováno: 21.06.2019 | Rubrika: Humor
Ilustrace
Linec, (fň!) - Hornorakouské město Linec má již všechny problémy vyřešeny, tak se tamější úředníci pustili do další velké výzvy. Hodlají se zabývat politicky nekorektními jmény, která by nějakým způsobem mohla urážet muslimské migranty a Evropskou unii. „Když má někdo nevhodné jméno, měl by přijít o život.

Linec, (fň!) - Hornorakouské město Linec má již všechny problémy vyřešeny, tak se tamější úředníci pustili do další velké výzvy. Hodlají se zabývat politicky nekorektními jmény, která by nějakým způsobem mohla urážet muslimské migranty a Evropskou unii. „Když má někdo nevhodné jméno, měl by přijít o život. Někteří samozřejmě dostanou možnost se přejmenovat. Ale to neplatí u všech. Když se někdo jmenuje například Krestansky či Nejuncker, nemůže očekávat žádné slitování,“ sdělil tiskové agentuře Fejk ňůs úředník Abdullah Islamsky, který dle našeho tajného zdroje peče kříže z lineckého těsta. Vždy je ale v troubě záměrně spálí.

 

 

Obyvatelé Lince přijali dle světových agentur rozhodnutí úřadů s nebývalým jásotem a provoláváním „Alláhu Akbar“. Při následném spontánním happeningu bylo ukamenováno sedm nositelů jmen Neislamsky, jeden Krestansky a osm Weissů. „Chtěli bychom obyvatelům Lince poděkovat, že se aktivně zapojili do toho velkého projektu společně s námi. Pokud to bude takto dál, tak do měsíce už nebude v našem městě žít ani jeden Weiss, Neczerny, Neislamsky, Nejuncker, Nemerkelsky, Krestansky ani Rakousky. Konečně se Linec stane slušným městem,“ říká úředník Islamsky, který dnes stihl za poslední týden v troubě spálit 913 středně velkých křížů z lineckého těsta.

Přímo do Lince jsme poslali naši reportérku Anju Al-Shaabatovou, která za svůj půldenní pobyt ve stále slušnější hornorakouské metropoli vlastnoručně ukamenovala tři Weisse a patnáct Krestanskych. „Potvrzuji, že atmosféra v Linci je povznášející. Pořádají se tady hony na nositele politicky nekorektních jmen a úřady vydávají pro zájemce o honitbu kameny. Kameny jsou financovány z fondu Evropské unie, který byl vytvořen pro sousedská setkávání sousedů s politicky korektními jmény,“ informuje Al-Shaabatová, která má ještě v plánu ukamenovat tři Nemerkelsky a jednoho Rakouskyho.