Vrchol barbarství, Palestinci spalují izraelskou zemi
Autor: Hana Lukešová | Publikováno: 17.06.2019 | Rubrika: Ostatní
Ilustrace
Od konce května do dnešní doby palestinští Arabové založili stovky požárů v Izraeli a v Judeji a Samaří, dokonce i v oblastech Beit Shemesh a v Jeruzalémě. Arabští žháři působí obrovské zemědělské škody, které zasahují i Judeu a Samaří („Západní břeh Jordánu“), území, které si tzv. Palestinci nárokují.

Od konce května do dnešní doby palestinští Arabové založili stovky požárů v Izraeli a v Judeji a Samaří, dokonce i v oblastech Beit Shemesh a v Jeruzalémě. Arabští žháři působí obrovské zemědělské škody, které zasahují i Judeu a Samaří („Západní břeh Jordánu“), území, které si tzv. Palestinci nárokují. Opravdu se jedná o velmi zvláštní chování, ničit zemi, kterou si nárokuji. Tři palestinští žháři ve věku 30,19 15 let se doznali k tomu, že úmyslně založili v lokalitě Mount Schpus poblíž Jeruzaléma, kde se nachází nemocnice Hadassah a Hebrejská univerzita a v Kidron Valley několik požárů.

Jenom do 7.6.2019 palestinští žháři vypálili 7000 dunamů (1700 akrů) zemědělské půdy. Poslední velký požár byl hlášen na kopci v Itamaru v Samaří. Tyto masivní požáry ohrožují mnoho obyvatel a rodin a ničí práci zemědělců za několik let. Odhaduje se, že prozatimní škoda zemědělců v judsko-samařské oblasti a v Jeruzalémě činí 700,000 NIS (nových izraelských šekelů).

Palestinský terorismus v Judeji a Samaří se nezaměřuje pouze na žhářství a ničení úrody izraelských zemědělců, ale postihuje i běžné Izraelce. Od začátku ledna 2019 spáchali palestinští Arabové 1029 teroristických útoků proti Židům v Judeji a Samaří a to pomocí zápalných lahví, vrhání kamenů či za použití střelných zbraní. Palestinští Arabové útočí i na židovské děti, dne 7.5.2019 Arabové stříleli ohňostroje na židovské děti poblíž Maaleh HaZeitim, který je spolu s Mallot David domovem více než 100 židovských rodin. Židovským dětem se podařilo uprchnout, posléze když k místu úroku dorazili izraelští policisté, zahájili i na ně arabští útočníci střelbu. Dne 19.5.2019 tzv. Palestinci zaútočili zápalnými lahvemi na autobus, převážející izraelské studentky střední náboženské školy nedaleko Hebronu.

„Pozadu“ nezůstávají ani palestinští teroristé z Gazy, ti zase vypouštějí ohnivé balóny, jenom do poloviny června propuklo v oblasti poblíž Gazy 20 požárů.